Schumacher: Z hrdiny můžete být nulou v okamžiku

Sedminásobný mistr světa se připravuje na těsnější bitvu se svými soupeři. Užší podle něho bude také hranice mezi úspěchem a zklamáním.
Schumacher: Z hrdiny můžete být nulou v okamžiku

Loni byl Mercedes bezpochyb čtvrtým nejlepším týmem. Ostatně dokazuje to také výsledková tabulka, ve které se dočteme, že stříbrné šípy nasbíraly o 92 bodů více než pátý Renault. Propast za nejsilnější trojicí, tedy Red Bullem, McLarenem a Ferrari ovšem byla ještě větší. Schumacher si myslí, že ani letos se nikomu nepodaří Red Bull porazit, o to těsnější by ale měly být boje o následující pozice.

"Vítězství je pro mě nepravděpodobné. Vpředu je podle mého Red Bull. Za nimi to ale už bude těsné a rázem můžete být hrdinou, nebo naopak "lůzrem". Hodně bude záležet na schopnostech, se kterými budete nastavovat vůz podle specifik jednotlivých okruhů. 

Náš letošní vůz je spolehlivý, což je dobré. Už první dojmy byly dost pozitivní. Už od prvních jízd vůz fungoval dobře, takže zde vidím potenciál. Do sezony vstupujeme mnohem lépe připraveni, než tomu bylo v předchozích dvou letech. Můžeme se tudíž plně soustředit na vývoj našeho monopostu," prozradil Schumacher na oficiálních webových stránkách svého týmu.

Třiačtyřicetiletý pilot také prozradil, proč je letos ve svých očekáváních tolik opatrný:

"Jelikož jsme se loni přesvědčili, že se můžeme velmi mýlit, když věříme datům nasbíraných při zimních testech. Také očekáváme, že pole letos bude hodně semknuté. Ještě o tom nemám vytvořený kompletní obrázek, ale rozestupy mezi jednotlivými týmy by měly být menší než loni."

Co se budoucnosti v Mercedesu a potažmo ve formuli 1 týče, zůstává Schumacher plný tajemství. O tom, co bude příští rok, prý zatím vůbec nepřemýšlel. Zda prodlouží svou kariéru a stane se nejzkušenějším pilotem formule 1 všech dob, si tedy podle všeho budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. 

Další článek: De la Rosa: Jsme nejhorší, ale pracujeme na tom, aby se to změnilo

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10