Schumacher vzal odpovědnost za kolizi s Petrovem na sebe

Oba Piloti Mercedesu GP závod ve Valencii dokončili. Nico Rosberg využil potenciál vozu a dojel na sedmém místě, kdežto Michael Schumacher kvůli kolizi s Vitalijem Petrovem skončil až sedmnáctý.
Schumacher vzal odpovědnost za kolizi s Petrovem na sebe

Pro sedminásobného mistra světa se závod pokazil v patnáctém kole. Při výjezdu z boxů po prvních zastávkách se vracel na stejné úrovni jako kolem projíždějící Vitalij Petrov. Schumacher mu nejspíš chtěl dát přednost, ale ruský závodník jej patrně před zatáčkou nestačil zaregistrovat a zatočil do ní tak, že Schumacherovi přejel přímo přes přední spojler. S poškozeným křídlem se tak musel Němec vracet na výměnu zpátky do boxů přes celý okruh. Po opravě vozu se vrátil až na dvacátém místě, z kterého se již nedokázal přiblížit bodovaným příčkám.

"Nebyl to pro mě šťastný závod. Rozhodnuto bylo prakticky již po patnáctém kole," postěžoval si Schumacher. "Naše závodní rychlost byla dobrá, dokončit jsem mohl minimálně na kvalifikační pozici. Ale vše se zvrtlo, když jsem opouštěl boxy po první zastávce. Viděl jsem Petrova poměrně pozdě. Šel jsem na brzdy docela tvrdě a chtěl jsem najet do zatáčky po jeho boku. Bohužel jsem zablokoval přední kola a strčil do něj – jednoznačně moje chyba," sypal si popel na hlavu dvaačtyřicetiletý závodník.

Schumacherův mladší týmový kolega a krajan Nico Rosberg je se sedmým místem spokojen s přesvědčením, že dnes se mu z auta podařilo dostat maximum. "Bylo skvělé dostat se v úvodu závodu před Jensona. Co se týče strategie tří zastávek v boxech, ta byla pro nás také nejvhodnější. Jsem si jistý, že už v Silverstone můžeme smazat ztrátu na některé týmy před námi," vyjádřil se optimisticky Rosberg.

Týmový šéf Mercedesu Ross Brawn potvrdil Rosbergova slova o současném potenciálu vozu a označil jeho výkon za bezchybný a precizní. "Pokud jde o Michaela, jeho výsledná pozice je velmi frustrující, jelikož v úvodu závodu se pohyboval na podobné úrovni jako Nico," řekl. Obavy z neočekávaného chování pneumatik se nenaplnily. Brawn nespatřil žádné potíže, které by během závodu mohly způsobit právě pneumatiky. Rodák z Manchesteru nezapomněl ujistit, že se svým týmem bude v následujících dnech a týdnech tvrdě pracovat na tom, aby se v příštích závodech zlepšila výkonnost vozu. V podobném duchu hovořil i sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug.

Další článek: Hamiltonovi se nepodařil start, Button přišel o KERS

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.