Schumacher vidí zlepšení a důvody ke spokojenosti

Navzdory nelichotivému výsledku GP Austrálie je Michael Schumacher spokojený. Tým dosáhl pokroku, od Bahrajnu zrychlil a přiblížil se předním příčkám.

"Vím, že to může znít nemístně, ale ze závodního víkendu v Melbourne si odnáším mnoho dobrého," řekl. "Samozřejmě to není vidět na první pohled, ale při detailnějším pohledu na víkend zjistíme, že jsme se celkem dost zlepšili a máme dobrý důvod ke spokojenosti, jen ne s konečným výsledkem, samozřejmě."

"Ale když analyzuji kvalifikaci, myslím si, že Nico a já jsme mohli být o dvě až tři místa vpředu. Měl jsem moc konzervativní nastavení vozu, které bylo až moc orientované na závod, navíc mi na předním křídle uvízla trhací slída z helmy, což mě také mohlo stát čas. Kdybychom do závodu nastoupili na těchto lepších pozicích, bojovali bychom o stupně vítězů."

"To vše znamená, že neztrácíme moc. Věřím, že to bude ještě lepší. Takže před Malajsií víme, že jsme od Bahrajnu zrychlili, což je dobrý pocit. Bojovat v Melbourne bylo hodně zábavné, i když to bylo jen o jeden bod. Boje si znovu užiju v Sepangu. Chtěli bychom předvést další dobrý závod."

Po Australském závodě se na Schumacherovu hlavu snesla vlna kritiky, některá média hlásí, že ho Mercedes vzhledem k jeho výkonům přeplácí. Italové pak připomněli slova Lucy di Montezemola, který při Schumacherově přestupu k Mercedesu hovořil o dvojníkovi sedminásobného mistra světa.

Další článek: GP Austrálie: Co ve výsledcích nebylo

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00