Schumacher vidí zlepšení a důvody ke spokojenosti

Navzdory nelichotivému výsledku GP Austrálie je Michael Schumacher spokojený. Tým dosáhl pokroku, od Bahrajnu zrychlil a přiblížil se předním příčkám.

"Vím, že to může znít nemístně, ale ze závodního víkendu v Melbourne si odnáším mnoho dobrého," řekl. "Samozřejmě to není vidět na první pohled, ale při detailnějším pohledu na víkend zjistíme, že jsme se celkem dost zlepšili a máme dobrý důvod ke spokojenosti, jen ne s konečným výsledkem, samozřejmě."

"Ale když analyzuji kvalifikaci, myslím si, že Nico a já jsme mohli být o dvě až tři místa vpředu. Měl jsem moc konzervativní nastavení vozu, které bylo až moc orientované na závod, navíc mi na předním křídle uvízla trhací slída z helmy, což mě také mohlo stát čas. Kdybychom do závodu nastoupili na těchto lepších pozicích, bojovali bychom o stupně vítězů."

"To vše znamená, že neztrácíme moc. Věřím, že to bude ještě lepší. Takže před Malajsií víme, že jsme od Bahrajnu zrychlili, což je dobrý pocit. Bojovat v Melbourne bylo hodně zábavné, i když to bylo jen o jeden bod. Boje si znovu užiju v Sepangu. Chtěli bychom předvést další dobrý závod."

Po Australském závodě se na Schumacherovu hlavu snesla vlna kritiky, některá média hlásí, že ho Mercedes vzhledem k jeho výkonům přeplácí. Italové pak připomněli slova Lucy di Montezemola, který při Schumacherově přestupu k Mercedesu hovořil o dvojníkovi sedminásobného mistra světa.

Diskuze (64) Další článek: GP Austrálie: Co ve výsledcích nebylo
18:22 | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.
17:40 | Vypadá to, že by jezdci v Německu mohli mít problém s puchýři, ale v neděli bude možná o něco chladněji.
13:16 | Alonso: Kdo je ten Renault přede mnou? Inženýr: Hülkenberg Alonso: Amatér!
11:47 | Ricciardo nasadil nový MGU-K, baterii a elektroniku. Čekají ho penalizace.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10