Schumacher vede šampionát F2. K titulu má ale stále daleko

Mick Schumacher vede šampionát formule 2 ale zatím nemá nic jisté.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Schumacher vede šampionát F2. K titulu má ale stále daleko | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Mick Schumacher je ve vedení šampionátu formule s náskokem 22 bodů. Před jezdci jsou dva poslední víkendy, na které si poměrně dlouho počkají. Monoposty F2 se vydají znovu na trať v rámci obou víkendů formule 1 v Bahrajnu na přelomu listopadu a prosince.

Kalendář F1 2020

Kalendář F1 2020

Schumachera a ostatní čekají 4 závody. Formule 2 uděluje za víkend mnohem více bodů než F1. V hlavním závodě lze získat 25 bodů za vítězství, ve sprintu pak dalších 15. Další 4 body získá držitel pole position a 2 body je možné získat za nejrychlejší kolo závodu (v každém z obou závodů). Celkem je to 48 bodů za víkend. Ve hře o titul je tak matematicky ještě devět jezdců. 

Šampionát F2

  1. Mick Schumacher: 191  
  2. Callum Ilott: 169  
  3. Juki Cunoda: 147  
  4. Christian Lundgaard: 145  
  5. Robert Shwartzman: 140  
  6. Nikita Mazepin: 140  
  7. Louis Delétraz: 122  
  8. Kuan-jü Čou: 119,5  
  9. Luca Ghiotto: 104  

„Lidé čelí různým typům tlaku,“ vysvětlil Schumacher pro sobotním vítězství, které bylo druhé v letošní sezóně. „Být vpředu je obtížné, ale jsem s tím docela spokojený a nedovolím, aby mě to ovlivnilo. Řekl bych, že mě to svým způsobem posiluje – myslím, že jsme to zvládli docela dobře.“

Foto a video: Nehoda, která ukončila sprint F2. Vůz skončil v plamenech

Foto a video: Nehoda, která ukončila sprint F2. Vůz skončil v plamenech

„Ve F2 nikdy nemůžete říct, že je jakýkoli výsledek významný, pokud jste již nevyhráli šampionát. Musíme pokračovat v tom, co děláme, a snažit se být co nejvíce důslední, jako jsme byli v posledních několika závodech. To je v tuto chvíli můj cíl.“

Schumacher je spojován se sedačkou ve formuli 1 a to u týmu Alfa Romeo. Sílí také spekulace, podle kterých by se mohl zúčastnit pátečního tréninku na Nürburgringu.

Pokud Schumacher získá titul ve F2, nebude moci už v sérii závodit. Přestup do F1 je logickou volbou. Alternativou může být roční odklad a účast v testech a v pátečních trénincích. Pirelli příští rok obnoví testy 18palcových pneumatik, se kterými už má Schumacher zkušenosti z F2.

Další článek: Nezapomenutelné závody: Velká cena Kanady 1980 a mistrovský titul pro Alana Jonese

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.