Schumacher ve své poslední kvalifikaci ve formuli 1 skončil čtrnáctý

Vinu na nepříliš uspokojivém umístění má nastavení vozu. Mercedes se soustředí na závod, ve kterém by podle aktuálních předpovědí počasí mělo pršet.
Schumacher ve své poslední kvalifikaci ve formuli 1 skončil čtrnáctý

Po jedenadvaceti letech a třech měsících dojde kariéra Michaela Schumachera ve formuli 1 ke svému konci. Pro svou rozlučku si nicméně jistě představoval lichotivější výchozí pozici. 

"Z poměrně jasných důvodů mě výsledek kvalifikace nijak netěší. Zřejmě jsme se příliš podřídili nastavení vozu na mokru. Zítra by mělo pršet a čekali jsme, že mokro bude i v kvalifikaci. Když těsně před začátkem na trať spadly první kapky, byl tento scénář ještě pravděpodobnější. Moje startovní pozice je každopádně velmi zrádná. Musím si počkat a uvidím, co se mi z ní podaří dostat. Samozřejmě to nebude snadné, ale udělám vše pro to, abych se posouval dopředu," řekl Michael Schumacher.

Nicovi Rosbergovi se dařilo o něco více. Probojoval se do poslední části kvalifikace - v té byl nicméně nejpomalejší, a tak na roštu bude stát na desátém místě.

"Postup do třetí části kvalifikace a konečné desáté místo je pro nás vcelku úspěch. Vzhledem k očekávanému počasí v závodě jsme přistoupili ke kompromisu, co se nastavení vozu týče. Zítra bychom měli být silnější. Po kvalifikaci již nemůžeme dělat žádné změny, doufejme tedy, že jsme se správně připravili a můžeme získat dost bodů," prohlásil Nico Rosberg.

Další článek: Hamilton: Zítra to bude loterie, proto jsme auto nastavili na kvalifikaci

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10