Schumacher už má startovní číslo. Zažije debut už letos?

Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec Haasu pro příští sezónu.

Mick Schumacher už ve voze formule 1 seděl. Také v rámci testů nebo pátečních tréninků se na vůz dává startovní číslo. Jedná se o jedno z čísel, které tým pro tyto účely dostal před sezónou.

Nyní se ale Mick Schumacher chystá usednout do závodní sedačky, a tak má právo a povinnost si vybrat stálé startovní číslo. Vybral si číslo 47.

Někteří fanoušci na sociálních sítích vnímají, že je to počet titulů Vettela a Michaela Schumachera. Ona sedmička má skutečně tento význam, ale číslo 4 odkazuje na Schumacherovo číslo ze sezóny v evropské F3, ve které získal titul.

Číslo 47 má být navíc součtem narozeni členů jeho nejbližší rodiny. Michael Schumacher se narodil 3. ledna, Corinna Schumacherová 2. března, sestra Gina 20. února a Mick 22. března (3+2+20+22 dává 47).

Předčasný debut?

Romain Grosjean dnes opustil nemocnici. V závodě ho nahradí Pietro Fittipaldi. 

Schumacher má tento víkend práci ve F2, kde bojuje o titul. Za týden v Abú Dhabí má ale volno. Mohl by nahradit Grosjeana?

„Je skvělé, pokud jste považováni za připraveného to udělat, mám pocit, že jsem,“ řekl Schumacher.

„Je zřejmé, že máte tři volné tréninky, ve kterých máte čas se učit. Byla by to výzva, ale rozhodně si myslím, že bych mohl vůz lépe poznat, abych byl ještě lépe připraven na příští rok.“

Steiner ale už uvedl, že tým chce, aby Grosjean v Abú Dhabí jel, pokud bude moci, a zakončil kariéru u týmu trochu veselejším způsobem.

Bez ohledu na další dění byl Mick Schumacher potvrzen pro první trénink na GP Abú Dhabí a také pro testy po závodě.

Další článek: Slavné jméno je zpět! Haas oficiálně potvrdil Micka Schumachera pro příští rok

Témata článku: ,