Schumacher: Třetímu místu jsem vůbec nemohl uvěřit

Mercedes dnes večer čekají bouřlivé oslavy. Michael Schumacher dojel po startu ze dvanáctého místa třetí, získal tak první pódiové umístění od svého návratu do F1. Nico Rosberg udržel svou šestou pozici. AKTUALIZOVÁNO
Schumacher: Třetímu místu jsem vůbec nemohl uvěřit

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher se dnes postavil na stupně vítězů už po sto padesáté páté, bylo tomu však poprvé od jeho návratu do formule 1 v roce 2010. Němec do dnešního závodu startoval ze dvanáctého místa, takový úspěch tedy absolutně nečekal.

"O pódiu jsem ve skutečnosti vůbec nepřemýšlel," říká Schumacher. "Dokonce ani v samotném závěru závodu. Teprve po projetí cílovou čárou jsem se kluků zeptal, kde jsme skončili."

"Viděl jsem Webberovu tabulku a těsně před koncem ukazovala, že je osmý a sedmý. Já jsem věděl, že jsem jedno místo před ním. No a potom mi kluci řekli, že jsem třetí. To je pódium. Já jsem myslel, že tomu snad ani neuvěřím," popisuje rozradostněný pilot.

"Tohle jsou přesně momenty, které si nejvíce užijete. Je úžasný pocit být zpátky (na pódiu) po tak dlouhé době. Už několikrát jsme tomu byli blízko a nakonec se to stalo takovým velkolepým způsobem a ještě k tomu na trati, kde je těžké předjíždět. Díky rozdílným strategiím a neshodám na trati to bylo celkem vzrušující.  A to je ten nejlepší způsob, jak skočit na stupně vítězů. Tak, jako jsem to dneska dokázal já," raduje se Schumacher.

Schumacherův týmový kolega Nico Rosberg jásá o něco méně, zklamaný však také není. "Byl to opravdu vzrušující závod," říká. "Měl jsem špatných prvních několik kol, ztratil jsem pozice, potom pro mě ve špatné chvíli vyjel safety car."

"Po restartu jsem si myslel, že skončím mimo body, protože jsem měl staré pneumatiky a téměř žádnou přilnavost, což mi velmi ztěžovalo obranu. Naplánovali jsme si, že zkusíme strategii jedné zastávky v boxech, ale museli jsme ji změnit na dvě zastávky. Díky této strategii jsme pak byli na nových pneumatikách ve chvíli, kdy se ostatní trápili." V posledních deseti kolech se tak Rosbergovi podařilo získat šest pozic. Nakonec dojel šestý.

Schumacherovým úspěchem byl nadšen i šéf týmu Ross Brawn. "Gratuluji Michaelovi a týmu k fantastickému a hodně zaslouženému pódiovému umístění. Michael dnes názorně ukázal, že pokud mu můžeme dát možnost, získá skvělý výsledek," pochvaloval si Brawn.

Další článek: Španělsko slaví, ve Valencii vyhrál Alonso

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00