Schumacher tajně testoval na simulátoru Mercedesu už před osmi lety

I když se nakonec stal členem jezdecké akademie Ferrari, v minulosti koketoval i s Mercedesem. Mick Schumacher dokonce testoval na simulátoru „stříbrných šípů“ ještě v době, kdy závodil v motokárách.
Foto: Mercedes
Schumacher tajně testoval na simulátoru Mercedesu už před osmi lety | Foto: Mercedes

Třiadvacetiletý pilot bude po svém konci v Haasu působit v příštím roce jako rezervní pilot Mercedesu. Ve videu natočeném německou stájí se Schumacher rozpovídal i o tom, jak do sídla Mercedesu v Brackley zavítal už v roce 2014.

„Hodně se toho změnilo od mé poslední návštěvy zde v roce 2014. Tenkrát to byla tak trochu utajená cesta sem, abych si poprvé zajezdil na simulátoru,“ prozradil syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

„Od té doby se celý tým enormně rozrostl a je vidět, proč je v současnosti na takové úrovni. Jsem šťastný, že toho mohu být součástí, už se těším, až tady vše objevím a každého poznám.“

Mickův otec závodil pro Mercedes od roku 2010 do konce kariéry v sezoně 2012. Dva roky poté působil jeho syn v motokárách v roli továrního pilota značky Tony Kart, která měla vazby až na Ferrari v F1. Vztah Ferrari ke jménu Schumacher snad ani není třeba připomínat. Legendární Michael získal s vozy z Maranella pět mistrovských titulů.

Tehdy před osmi lety Mercedes akorát zakládal svůj vlastní program pro mladé jezdce a Mick Schumacher ještě stále závodil pod rodným příjmením své matky Betsch, aby unikl velké mediální pozornosti.

V sezoně 2014 však přestal na závodech vystupovat jako „Mick Betsch“ a místo toho si začal říkat „Mick Junior“. A po „přejmenování“ se mu mezi ostatními juniory velmi zadařilo, získal totiž celkově druhé místo v německém, evropském i světovém motokárovém šampionátu.

K formuli 1 se pak poprvé přiblížil v roce 2019, kdy se oficiálně stal členem jezdecké akademie Ferrari. Rok na to se Mick Schumacher stal šampionem F2 a další pokračování příběhu je všem fanouškům důvěrně známo. Angažmá u Haasu, které letos dospělo ke svému konci společně s členstvím v akademii Ferrari. Nyní Mick Schumacher otevírá další kapitolu s názvem Mercedes a doufá, že ve formuli 1 ještě zdaleka neřekl své poslední slovo.

Další článek: FIA poskytla další detaily o uvažovaných krytech kol pro jízdu v dešti

Témata článku: ,