Schumacher strávil dva dny v továrně Mercedesu

Michael Schumacher strávil o uplynulém týdnu dva dny v továrně týmu Mercedes Grand Prix, za který bude letos závodit. Po návštěvě dal Schumacher najevo své překvapení nad tím, jak je tým motivovaný.

Schumacher před Vánoci oznámil odchod od Ferrari k Mercedesu, se kterým má smlouvu na tři sezony 2010 až 2012.

"Strávil jsem v továrně dva dny, abych se seznámil s inženýry a lépe poznal strukturu týmu," řekl Schumacher. "Jsem extrémně příjemně překvapen, jak moc jsou všichni motivovaní. Je to tým mistrů světa a vypadá to, že je úspěch nijak negativně neovlivnil. Naopak, mají větší hlad po úspěchu!

Je pro mě důležité, abych byl o všem informován, je velmi zajímavé poznat se s inženýry a způsoby, jakým pracují. Už jsem tu byl v době podpisu smlouvy a hodně se dozvěděl, teď jsem měl možnost vidět toho podstatně více.

Byl jsem se podívat také v továrně Mercedesu v Brixworthu. Musím přiznat, že jsem udiven vysokou úrovní. Lidé v Brixworthu jsou taktéž motivovaní, a to je povzbudivé, neboť je to v souladu s mým osobním rozpoložením.

Hodně lidí tu hovoří německy, což je docela příjemná změna. Nejsem na to v práci zvyklý. Je to pohodlné."

 

Další článek: Potvrzení de la Rosy v Sauberu je očekáváno příští týden

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.