Schumacher slaví ve F3 první vítězství, Staněk těsně pod stupni vítězů | Foto: Getty Images / Clive Rose

Schumacher slaví ve F3 první vítězství, Staněk těsně pod stupni vítězů

Druhý závod víkendu formule 3 na rakouském Red Bull Ringu přinesl premiérové body a první vítězství pro Davida Schumachera. Stupně vítězů doplnili Frederik Vesti a Dennis Hauger. Nejlepšího výsledku ve F3 dosáhl český pilot Roman Staněk, byť po startu z první řady zůstal pod stupni vítězů.

Velké množství penalizací převážně za porušení limitů tratě zamíchalo výsledky prvního sobotního závodu. Díky tomu z pole position startoval Schumacher před Staňkem, který tak po penalizacích soupeřů obsadil v prvním závodě 11. místo.

Schumacher si bez větších problémů pohlídal na startu vedení, stejně tak Staněk zůstal na druhém místě. Dobrý rozjezd měl Staňkův týmový kolega z Hitech Grand Prix Jak Crawford, který se posunul z pátého na třetí místo.

V 8. kole se musel Staněk bránit ve třetí zatáčce Crawfordovi, o kolo později už svou pozici ale neudržel. Už v dalším kole se ale Staněk na druhé místo vrátil, protože Crawford najednou zpomalil v nájezdu do poslední zatáčky a odstavil svůj vůz.

Zatímco na čele si Schumacher budoval náskok, Staněk za ním bránil svou druhou pozici. V 15. kole úspěšně na českého pilota zaútočil Victor Martins.

O tři kola později využil Vesti lepšího výjezdu ze třetí zatáčky a na následující rovince se dostal před Staňka na třetí místo.

Ve 21. kole pak Staněk přišel o další pozici, když ho ze čtvrtého místa odsunul Hauger.

Martins mezi tím pomalu stahoval Schumacherův náskok na čele. Když byl na úrovni asi 1,5 sekundy, v nájezdu do 23. kola jeho monopost najednou zpomalil a on jej musel odstavit.

Schumacher si tak dojel stylem start-cíl pro první vítězství ve F3. Druhý dojel Vesti před třetím Haugerem, který tak opět navýšil vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Čtvrtý skončil Staněk. Jezdec Hitechu letos podruhé bodoval a připsal si nejlepší výsledek v této sezóně. Jonny Edgar pátým místem vyrovnal svůj nejlepší letošní výsledek z Barcelony.

Velkou stíhací jízdu předvedl Arthur Leclerc. Bratr pilota Ferrari ve F1 Charlese Leclerca po startu z 27. pozice dojel šestý.

Bodovanou desítku doplnili sedmý Jack Doohan, osmý Enzo Fittipaldi, devátý Olli Caldwell a desátý Johnathan Hoggard.