Schumacher si dnešní závod užil, Rosberg nedojel

Michael Schumacher dojel do cíle Velké ceny Itálie na pátém místě, jeho týmový kolega Nico Rosberg byl obětí velké kolize ihned po startu a byl nucen ze závodu odstoupit.
Schumacher si dnešní závod užil, Rosberg nedojel

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher se včera kvalifikoval na osmém místě, brilantně odstartoval a dokázal se nějaký čas udržet na vysokých příčkách. S Lewisem Hamiltonem dlouho bojoval o třetí místo, nakonec ale dojel pátý.

"Byl to dnes vzrušující závod jak pro mě, tak pro mé fanoušky. To je důvodem mé radosti, " komentuje Schumacher. "Boj s Lewisem byla skvělá zábava. Oba jsme známí tím, že jezdíme na hraně, a to je přesně věc, kterou jsme dělali. Snažil jsem se udělat své auto tak široké, jako je náklaďák, snažil jsem se roztahovat tak, jak to jen bylo možné. Nakonec ale, což bylo zcela jasné, byl stejně rychlejší."

Pro týmového kolegu Nica Rosberga závod skončil jen pár desítek metrů po startu, kdy ho sejmul pilot HRT Vitantonio Liuzzi, jenž ztratil kontrolu nad svým autem, když vyjel na trávu. "Dnes to bylo pro mě tady na Monze velké zklamání. Na tvrdých pneumatikách jsem špatně odstartoval, i přesto jsem ale v první zatáčce dokázal získat jedno místo, to bylo dobré. Pak se ale Liuzzi přiřítil přes trávu jako torpédo a vyřadil mě ze závodu. Je to škoda, protože jsem měl silnou strategii. Jak ukázal Michaelův dobrý výsledek, naše auto také bylo dnes odpoledne silné, " uzavřel Rosberg.

Diskuze (159) Další článek: Kdyby byl závod delší, stupně vítězů by se nás netýkaly, ví Alonso
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00