Schumacher si dal za cíl pódium, i když bez štěstí ho nezíská

Michael Schumacher se od svého návratu do formule 1 ještě neukázal na stupních vítězů. Dobrou příležitost představuje závod v Koreji, i když výkon vozu a jezdce nebudou stačit.
Schumacher si dal za cíl pódium, i když bez štěstí ho nezíská

"Asi potřebujeme trochu štěstí, abychom se dostali na pódium," řekl. "Samozřejmě se o to pokusíme. Je to těžký úkol, ale proč si takový cíl nedat? Mezi týmy jsme podle mě tak na třetím místě, za Red Bullem a Ferrari nebo McLarenem. Takové jsou naše současné možnosti, pokud nenastanou zvláštní okolnosti. Slyšel jsem, že by v neděli mohlo pršet. Pokud budou proměnlivé podmínky a přijde déšť, pak nikdy nevíte."

I když by stupně vítězů Schumachera potěšily, nebude zklamaný, pokud se na ně do konce roku nepostaví. Do závodního kokpitu se vrátil s cílem získat další titul, takže je už soustředěný na příští sezónu.

"Získat tu pro Mercedes pódium, by samozřejmě byl dobrý výsledek, v lepší bychom asi nemohli doufat, ale pro mě osobně by to moc neznamenalo, protože mám jiné cíle," připomněl. "Jsem tu, abych dosahoval úspěchů společně s týmem. Ty mi scházejí a jestli mám občas získat pódium, není tak důležité."

Další článek: Korejský okruh je na závod připravený a je zajímavý, shodují se jezdci

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.