Schumacher si dal za cíl pódium, i když bez štěstí ho nezíská

Michael Schumacher se od svého návratu do formule 1 ještě neukázal na stupních vítězů. Dobrou příležitost představuje závod v Koreji, i když výkon vozu a jezdce nebudou stačit.
Schumacher si dal za cíl pódium, i když bez štěstí ho nezíská

"Asi potřebujeme trochu štěstí, abychom se dostali na pódium," řekl. "Samozřejmě se o to pokusíme. Je to těžký úkol, ale proč si takový cíl nedat? Mezi týmy jsme podle mě tak na třetím místě, za Red Bullem a Ferrari nebo McLarenem. Takové jsou naše současné možnosti, pokud nenastanou zvláštní okolnosti. Slyšel jsem, že by v neděli mohlo pršet. Pokud budou proměnlivé podmínky a přijde déšť, pak nikdy nevíte."

I když by stupně vítězů Schumachera potěšily, nebude zklamaný, pokud se na ně do konce roku nepostaví. Do závodního kokpitu se vrátil s cílem získat další titul, takže je už soustředěný na příští sezónu.

"Získat tu pro Mercedes pódium, by samozřejmě byl dobrý výsledek, v lepší bychom asi nemohli doufat, ale pro mě osobně by to moc neznamenalo, protože mám jiné cíle," připomněl. "Jsem tu, abych dosahoval úspěchů společně s týmem. Ty mi scházejí a jestli mám občas získat pódium, není tak důležité."

Diskuze (58) Další článek: Korejský okruh je na závod připravený a je zajímavý, shodují se jezdci
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.