Schumacher si bude závodění znovu užívat už tento víkend, věří Brawn

Šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn je přesvědčený, že Michael Schumacher překoná zklamání z Turecka a důvod k radosti bude mít už během víkendu španělské Grand Prix.
Schumacher si bude závodění znovu užívat už tento víkend, věří Brawn

Schumacher po Grand Prix v Turecku přiznal, že mu závodění v současnosti nedělá moc velkou radost. "Když odjedete takový závod, zkazí to náladu jakémukoliv jezdci," reagoval Brawn pro Reuters. "Ale myslím, že je celkem odolný, a věřím, že tento víkend bude zpět tam, kde ho chceme."

Podle Brawna Schumacher své vyjádření v Istanbulu trochu přehnal. "Od té doby jsem s ním mluvil. Měli jsme hodně diskuzí o technice a zajímalo ho, co děláme s vozem, co budeme mít nového, jaké vylepšení. Takže se nic nezměnilo, jsme optimisté."

Šéf Mercedesu ale přiznal, že Schumacher má prostor pro zlepšení. "Je třeba se podívat, co se stalo špatně. Jsou to drobnosti, a i když dohromady významné jsou, v Turecku byl až do poslední části kvalifikace neuvěřitelně silný. Ale pak se dostal do problémů. Takže mu schází jen málo. Kdyby byl od začátku pomalý, byl by to důvod k obavám, ale já je nemám, protože je stále velmi rychlý."

Další článek: McLaren: Omezené foukání difuzorů by poškodilo i nás

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00