Schumacher se závoděním neskončí úplně

Michael Schumacher prozradil, že závodní helmu na hřebík na konci letošní sezóny nepověsí, nechá si ji připravenou alespoň na jedno další sportovní klání.
Schumacher se závoděním neskončí úplně

Letošní sezónu Schumacher nezakončí Grand Prix Brazílie, ale téměř tradičně až Závodem šampiónů. Pošesté v řadě v něm utvoří tým se Sebastianem Vettelem. Ale nebude to jeho poslední účast v tomto klání, další přijde v roce 2013.

"Závod šampiónů je vždy mimořádná událost," řekl. "A tentokrát se pojede v Bangkoku nedlouho před Vánoci, takže se moc těším na to, že budu znovu závodit se svým starým kamarádem Sebem, abychom si znovu zopakovali náš titul."

"Ale mé šťastné číslo je sedm. Takže musíme odjet tento a pak ještě jeden. Ten pak bude poslední. To samozřejmě znamená, že se Závodem šampiónů zatím neskončím. Mohl bych s ním skončit na konci letošního roku, ale nechci. Je moc zábavný. A dokud jsem aspoň trochu konkurenceschopný, tak proč ne?"

Účast v letošním Závodu šampiónů, který se uskuteční ve dnech 14. až 16. prosince, už potvrdili kromě Schumachera a Vettela také například David Coulthard, Jorge Lorenzo či Mick Doohan.

Diskuze (108) Další článek: Alonsova a moje smůla se za celou sezónu vyrovnaly, hodnotí Vettel