Schumacher se za porážku od Rosberga nestydí, o cílech už ale mluvit nechce

Michaela Schumachera porážel celý první závodní víkend sezóny týmový kolega Rosberg, ale bývalý mistr světa se za to nestydí. Byl to jen začátek a i nadále chce vítězit.

"Byl to první závod na začátku nové výzvy, takže jsem v klidu," řekl. "Je to (Rosberg) velmi dobrý a rychlý jezdec, takže nemyslím, že bych se měl stydět za to, jak jsem dopadl v Bahrajnu."

Před začátkem sezóny Schumacher deklaroval, že hlavním cílem jeho návratu do formule 1 je rozšíření sbírky titulů mistra světa. V Austrálii ho už ale nechtěl médiím potvrdit.

"Proč chcete, abych se zafixoval na něco, k čemu byste se pak mohli vrátit a říct: ´Á, byl jste mnohem horší, než jste říkal, atd. atd.?´ Můžete to zkoušet dál, ale já se nechytím. Je samozřejmě férové být hodnocen podle výsledků, ale necítím potřebu určovat pevné cíle a říkat, kdy a jak jich dosáhnu."

"Jsem tu především proto, abych se bavil, ale zároveň tu nejsem proto, abych byl poslední. Chci vítězit. To je přirozené. Radost je samozřejmě mnohem větší, když jste úspěšní. Možná jsem trochu závislý na výzvách, to je pravda."

V následujícím videu Schumacher shrnul, jak se změnily vozy formule 1 od jeho odchodu v roce 2006.

Další článek: Alonso: Kdo chce více zábavy, může sledovat jiný sport

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen