Schumacher se stále považuje za jednoho z nejlepších jezdců na světě

Dva roky po svém návratu je Michael Schumacher přesvědčený, že má stále vše, co potřebuje, aby mohl ve formuli 1 bojovat na úplném vrcholu.
Schumacher se stále považuje za jednoho z nejlepších jezdců na světě

"Byl jsem mimo tři roky, teď je mi 43 let a nevím, jestli se můžu srovnávat sám se sebou, když mi bylo 30," řekl Schumacher pro Gazzettu dello Sport. "Ale vím, že jsem pořád jedním z nejlepších na světě, že jsem pořád motivovaný, že si to pořád užívám a že je většina lidí ráda, že jsem pořád ve formuli 1."

K rozšíření rekordní sbírky vítězství tedy německý závodník potřebuje už jen dobré auto. Vedení Mercedesu věří, že ho bude mít, ale Schumacher odhaduje, že na úplný vrchol jeho týmu ještě něco schází.

"Položili jsme základy pro budoucnost na nejvyšší úrovni," řekl v narážce na reorganizaci, kterou Mercedes AMG prošel. "Ale pochybuji, že bychom ji dosáhli letos."

Otázkou tedy je, zda Schumacher zůstane ve formuli 1 déle než tři roky, které si při svém návratu naplánoval, aby mohl těžit z nově položených základů. "V současnosti jsem soustředěný na tento projekt a nemám potřebu otevírat diskuze o budoucnosti," uvedl.

Vedení Mercedesu ale už připustilo, že pokud bude Schumacher chtít, mohl by svoji smlouvu, která vyprší na konci letošního roku, prodloužit.

Další článek: McLaren: Nikdo nebude dominovat. Bohužel ani my

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.