Schumacher se na startovním roštu VC Bahrajnu propadne o pět míst

Po nepovedené kvalifikaci, která pro sedminásobného šampióna skončila již po první části, se inženýři Mercedesu rozhodli vyměnit na Schumacherově voze převodovku.
Schumacher se na startovním roštu VC Bahrajnu propadne o pět míst

A protože ta musí podle pravidel vydržet minimálně pět závodů po sobě, byla německému jezdci udělena penalizace v podobě ztráty pěti míst na startovním roštu Velké ceny Bahrajnu.

Michael Schumacher tak napodobí Pastora Maldonada, jemuž mechanici museli rovněž vyměnit převodovku, se kterou nebylo po VC Číny vše v pořádku. Pilot Williamsu tedy do závodu odstartuje z jednadvacátého místa, zatímco Schumacher z místa dvaadvacátého.    

Další článek: Za absencí Force Indie na obrazovkách stojí zřejmě reklama na alkohol

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.