Schumacher se loučí s hlavou vztyčenou

Labutí píseň sedminásobného mistra světa byla zakončena bodovaným umístěním. Schumi po závodě nezapomněl poblahopřát svému nástupci Sebastianu Vettelovi. AKTUALIZOVÁNO
Schumacher se loučí s hlavou vztyčenou

S odchodem Michaela Schumachera odchází kus historie formule 1. Schumi sám si přál rozloučit se dobrým výsledkem, což mu ztěžovala nelichotivá startovní pozice i defekt pneumatiky v průběhu závodu. Nakonec se mu i přes nepřízeň osudu podařilo bodovat, a to poprvé od záříjové Velké ceny Itálie.

"Byla to pro mě velká jízda. Na začátku jsem dostal defekt a spadl na konec. Trochu se mi vracely vzpomínky na rok 2006, kdy se mi stalo totéž. Naštěstí nejsem typ jezdce, který by se okamžitě vzdával. Snažil jsem se najít řešení a vyplatilo se to. Vidět triumfovat Seba je hezké zakončení mého příběhu. Trochu mi to připomnělo konec sezony 2003, kdy jsem nakonec získal potřebný bod, díky kterému jsem vyhrál šampionát.

Jsem na něho hrdý. Je to můj dobrý přítel. Lidi přišli, aby viděli show, takže jim ji chcete dát. Zkusíte to a dáte tomu maximum. Byl to i můj případ. Někdy ale musíte uznat, že už nezbývá místo, a musíte uznat porážku.

Zažil jsem tu nádherné časy. Sdíleli jsme spolu spoustu napínavých i těžkých momentů. Nejúžasnější ale bylo to, že se mi v posledních třech letech, které byly nejtěžší v mé kariéře, dostávalo tak velké podpory. Mí fanoušci vždy stáli při mně," řekl vděčný Schumacher.

Nico Rosberg se v závodě rovněž nenudil. Štěstěna se od něho ovšem odvrátila a do cíle dojel na patnácté pozici:

"Tak to byl jednoznačně nejdelší závod mé kariéry! Start se podařil a pohyboval jsem se na osmé pozici. Po defektu jsem se nevyhnul poškození podlahy, což velmi negativně ovlivnilo můj výkon. Myslím, že fanoušci zde v Interlagosu i lidé u televizních obrazovek si museli závod užít - alespoň tedy doufám, že tomu tak bylo! Gratuluji Sebastianovi k plně zaslouženému titulu. Co se mě týče, už se těším na příští sezonu, kdy budeme mít novou šanci. Rovněž mockrát děkuji týmu za práci, kterou v této sezoně odvedl. Získal jsem první vítězství v kariéře a doufáme, že v sezoně 2013 budeme pokračovat ve zlepšování," řekl Rosberg.

Diskuze (78) Další článek: Webber chválí Vettela, který po dramatickém závodě získal titul
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00