Schumacher se letos podruhé dostal do Q2

Mick Schumacher z týmu Haas se podruhé ve své první sezóně ve formuli 1 dostal do Q2, když v kvalifikaci na Velkou cenu Turecka obsadil 14. místo.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Schumacher se letos podruhé dostal do Q2 | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera tak navázal na svůj výkon z Francie, kde se také dostal do Q2, ale na trať už nevyjel. Čtrnáctý startoval také při minulém podniku v Rusku, kde si ale na startovním roštu polepšil díky penalizacím soupeřů.

„V těchto zrádných podmínkách byla jízda zábavná. Užil jsem si to a myslím, že jako tým jsme udělali správné rozhodnutí ve správnou chvíli. Pořádně jsme to zanalyzovali, udělali všechny kroky, které obvykle děláme a našli jsme správné nastavení pro tyto podmínky,“ řekl Schumacher.

„Od prvního tréninku to šlo dobře, ve voze jsem se cítil dobře, takže jsem spokojen. Ukázali jsme naši výkonnost a možná tam byla ještě jedna nebo dvě desetiny. Zítra se nám snad podaří udržet si pozici nebo se dokonce posunout vpřed,“ doufá Schumacher, který spolu s týmovým kolegou Nikitou Mazepinem a Robertem Kubicou, který absolvoval dva závody za Alfu Romeo, zatím letos stále čeká na body.

Váš názor Další článek: Hamilton očekává náročný postup pořadím
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00