Schumacher se dostane do formule 1, tím jsem si jistý, říká Hamilton

Mick Schumacher, syn legendárního Michaela, se nedávno stal evropským šampionem formule 3 a Lewis Hamilton má již o jeho budoucnosti jasno. Podle pilota Mercedesu se mladý německý závodník určitě dostane až do formule 1.
Schumacher se dostane do formule 1, tím jsem si jistý, říká Hamilton

Mick Schumacher o minulém víkendu získal svůj první velký kariérní titul po dvou druhých místech z italské a německé formule 4. Úspěch syna Michaela Schumachera na evropské scéně pochopitelně rozvířil řadu spekulací o jeho budoucnosti a Lewis Hamilton věří, že mladý Němec nepodlehne tlakům a očekáváním a dosáhne až na angažmá ve formuli 1.

„Nemyslím si, že ho to břímě nějak poznamená,“ řekl Hamilton pro motorsport.com poté, co devatenáctiletý Schumacher na Hockenheimu oslavil titul evropského šampióna.

„Na 100 % se Schumacher dostane do formule 1. Z části díky svému jménu a z části kvůli tomu, že odvádí vážně dobrou práci,“ dodal britský pilot Mercedesu.

V roce 2013, kdy došlo k vážnému úrazu hlavy sedminásobného mistra světa při lyžování ve Francii, získal mladý Mick dvě druhá místa v celkovém pořadí evropského a světového šampionátu motokár. Od roku 2015 poté již Mick Schumacher závodí s monoposty.

V roce 2017 získal Schumacher ve formuli 3 jen jediné pódium a v celkovém pořadí obsadil až dvanácté místo. Stejně jako ve formuli 4 však i v evropském šampionátu F3 udělal německý pilot velký výkonností krok mezi první a druhou sezónou v sérii, díky čemuž letos slavil hned osm vítězství a stal se evropským šampionem.

Cesta Micka Schumachera k titulu ve F3

Cesta Micka Schumachera k titulu ve F3

„Zjevně má mnoho talentu po svém otci, je to stejné, jako u Kekeho a Nica (Rosbergových). Až bude mít jednou děti Fernando (Alonso), tak jsem si jistý, že budeme mít i dalšího Alonsa ve formuli 1,“ řekl dále Hamilton.

„I když bych měl já dítě, které by nemělo tolik talentu, tak by se do formule 1 dostalo díky svému jménu,“ prohlásil čtyřnásobný mistr světa přesvědčeně.

„Ale Schumacher odvádí vážně dobrou práci, je to vážně dobrý kluk. V minulém roce s námi strávil několik grand prix. Má velký talent jako jeho otec. Myslím si, že by pro tento sport byl dobrý,“ uzavřel Hamilton.

Diskuze (12) Další článek: Leclerc chce od Whitinga vysvětlit, proč nebyl Magnussen penalizován
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
8. prosince | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00