Schumacher se bránil hodně drsně, kritizuje šéf McLarenu

Obranné manévry Michaela Schumachera před Lewisem Hamiltonem v Monze se u McLarenu nesetkaly s pochopením, podle šéfa týmu Martina Whitmarshe byly přehnané.
Schumacher se bránil hodně drsně, kritizuje šéf McLarenu

Schumacher se po startu italské Grand Prix posunul o několik míst dopředu a nejvíce to pocítil Hamilton, který s ním pak dlouho bojoval, než se mu podařilo definitivně předjet. Německý závodník urputně bránil svoji pozici a Hamilton při jednom z pokusů o předjetí dokonce vyjel do trávy v Curva Grande.

"Byly hodně drsné," řekl Whitmarsh o Schumacherových obranných manévrech. "Určitě nejsem nestranný, ale dvakrát během závodu ho napomenuli stewardi, takže i oni to zřejmě viděli tak, že byl příliš tvrdý. Ten manévr, při kterém se (Hamilton) ocitl na trávě, byl hodně děsivý."

Hamilton si na Schumacherovo chování na trati stěžoval týmu vysílačkou. Ten ho ujistil, že vedení závodu vše sleduje. "V tom závodě byl dost provokován a frustrován," vysvětloval Whitmarsh. "A v jednu chvíli byl dost agresivně vytlačen mimo trať."

"Párkrát si postěžoval, ale velmi klidně. Patří k jeho práci to udělat, když to stewardi nevidí. Ale v každém případě byl podle mě upřímný a rozumný."

Sám Hamilton nebyl po závodě moc sdílný. Řekl, že za Schumacherem ztratil "hodně" času. "Ale je to jedno. Měli jsme dobrý závod a získali hodně bodů pro tým," dodal a otevřeně přiznal, že se mu moc nechce mluvit.

Aktualizace
Týmového kolegy se zastal také Jenson Button, jemuž se podařilo před Schumachera dostat velmi rychle. "Dost před ním kličkoval," řekl. "Já jsem ho dojel tak rychle, že se moc hýbat nemohl, bylo by to nebezpečné. Ale před Lewisem jezdil sem tam zprava doleva, což podle mě nebylo úplně v pořádku."

"Dobře, vyjížděl ze zatáčky na rovinku, ale proč nezůstal vlevo? Vždy najel doprava, pak doleva a pak se vrátil doprava. To není tak docela ten jeden pohyb, na kterém jsme se dohodli. Možná jen ztratil paměť."

Diskuze (509) Další článek: Majitel týmu Lotus by rád viděl Čandhoka závodit také v Indii
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00