Schumacher s Mercedesem o návratu do formule 1 nejedná

Obnovená spolupráce s Rossem Brawnem je velmi nepravděpodobná.
Po odchodu Jensona Buttona z týmu Rosse Brawna se okamžitě rozjela vlna spekulací o kandidátech na uvolněné místo u mistrů světa. Daily Express tvrdil, že o sedačce u Mercedesu GP jedná Michael Schumacher, přičemž Eddie Jordan považuje podpis smlouvy za téměř jistý.

Mluvčí sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová však tyto spekulace jednoznačně odmítla.

"Ta historka s Mercedesem je hezká, zapadá v ní do sebe s Michaelem a Rossem mnoho věcí, ale příští rok jde o celou sezónu a neprobíhají žádná jednání," řekla pro Times.

Ross Brawn a Michael Schumacher spolu vyhrávali závody a tituly v Benettonu a Ferrari. Mercedes si chce s vlastním týmem udělat ve formuli 1 velkou reklamu a německá závodnická legenda by pro to byla ideální. Navíc se Schumacher pokoušel o návrat už letos. To všechno jsou důvody, proč je spojení Schumachera s Brawnem, potažmo Mercedesem tak lákavé.

Ale v poslední době Schumacher několikrát zopakoval, že chtěl především pomoci Ferrari při zranění Felipeho Massy. O trvalý či dlouhodobý návrat podle všeho zájem nemá, naznačila to Kehmová a stejný názor vyjádřil i Ross Brawn.

Mercedes GP si bude zřejmě vybírat především mezi Kimim Räikkönenem a Nickem Heidfeldem, při případném odchodu Renaultu z formule 1 by zajímavou volbou mohl být i Robert Kubica. Druhým jezdcem týmu bude Nico Rosberg.
Další článek: Pro Wolffa je vstup do Williamsu obchodní investicí

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00