Schumacher s Mercedesem o návratu do formule 1 nejedná

Obnovená spolupráce s Rossem Brawnem je velmi nepravděpodobná.
Po odchodu Jensona Buttona z týmu Rosse Brawna se okamžitě rozjela vlna spekulací o kandidátech na uvolněné místo u mistrů světa. Daily Express tvrdil, že o sedačce u Mercedesu GP jedná Michael Schumacher, přičemž Eddie Jordan považuje podpis smlouvy za téměř jistý.

Mluvčí sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová však tyto spekulace jednoznačně odmítla.

"Ta historka s Mercedesem je hezká, zapadá v ní do sebe s Michaelem a Rossem mnoho věcí, ale příští rok jde o celou sezónu a neprobíhají žádná jednání," řekla pro Times.

Ross Brawn a Michael Schumacher spolu vyhrávali závody a tituly v Benettonu a Ferrari. Mercedes si chce s vlastním týmem udělat ve formuli 1 velkou reklamu a německá závodnická legenda by pro to byla ideální. Navíc se Schumacher pokoušel o návrat už letos. To všechno jsou důvody, proč je spojení Schumachera s Brawnem, potažmo Mercedesem tak lákavé.

Ale v poslední době Schumacher několikrát zopakoval, že chtěl především pomoci Ferrari při zranění Felipeho Massy. O trvalý či dlouhodobý návrat podle všeho zájem nemá, naznačila to Kehmová a stejný názor vyjádřil i Ross Brawn.

Mercedes GP si bude zřejmě vybírat především mezi Kimim Räikkönenem a Nickem Heidfeldem, při případném odchodu Renaultu z formule 1 by zajímavou volbou mohl být i Robert Kubica. Druhým jezdcem týmu bude Nico Rosberg.
Další článek: Pro Wolffa je vstup do Williamsu obchodní investicí