Schumacher s Mercedesem o návratu do formule 1 nejedná

Obnovená spolupráce s Rossem Brawnem je velmi nepravděpodobná.
Po odchodu Jensona Buttona z týmu Rosse Brawna se okamžitě rozjela vlna spekulací o kandidátech na uvolněné místo u mistrů světa. Daily Express tvrdil, že o sedačce u Mercedesu GP jedná Michael Schumacher, přičemž Eddie Jordan považuje podpis smlouvy za téměř jistý.

Mluvčí sedminásobného mistra světa Sabine Kehmová však tyto spekulace jednoznačně odmítla.

"Ta historka s Mercedesem je hezká, zapadá v ní do sebe s Michaelem a Rossem mnoho věcí, ale příští rok jde o celou sezónu a neprobíhají žádná jednání," řekla pro Times.

Ross Brawn a Michael Schumacher spolu vyhrávali závody a tituly v Benettonu a Ferrari. Mercedes si chce s vlastním týmem udělat ve formuli 1 velkou reklamu a německá závodnická legenda by pro to byla ideální. Navíc se Schumacher pokoušel o návrat už letos. To všechno jsou důvody, proč je spojení Schumachera s Brawnem, potažmo Mercedesem tak lákavé.

Ale v poslední době Schumacher několikrát zopakoval, že chtěl především pomoci Ferrari při zranění Felipeho Massy. O trvalý či dlouhodobý návrat podle všeho zájem nemá, naznačila to Kehmová a stejný názor vyjádřil i Ross Brawn.

Mercedes GP si bude zřejmě vybírat především mezi Kimim Räikkönenem a Nickem Heidfeldem, při případném odchodu Renaultu z formule 1 by zajímavou volbou mohl být i Robert Kubica. Druhým jezdcem týmu bude Nico Rosberg.
Diskuze (175) Další článek: Pro Wolffa je vstup do Williamsu obchodní investicí
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10