Schumacher s Ilottem zřejmě zažijí debut v Abú Dhabí

Nadějní mladíci se na Nürburgringu měli poprvé představit v rámci závodního víkendu formule 1. Déšť však jejich nadějím nepřál.
  Foto: Getty Images / Joe Portlock - Formula 1
Schumacher s Ilottem zřejmě zažijí debut v Abú Dhabí |  

Foto: Getty Images / Joe Portlock - Formula 1

Mick Schumacher a Callum Ilott jsou členy Jezdecké akademie Ferrari. Oba se tento víkend měli poprvé představit ve voze formule 1 v rámci závodního víkendu mistrovství světa. Schumacher měl v tréninku na GP Eifelu jet ve formuli Alfy Romeo, pro Ilotta byl připraven vůz týmu Haas.

Mizerné počasí, déšť, mlha a nemožnost případného vzletu záchranného vrtulníku však naděje obou mladíků zhatily.

Nyní to vypadá, že si oba budou muset na svůj debut počkat až na poslední víkend sezony v Abú Dhabí. Čili až v prosinci. Následující okruhy jejich nasazení příliš nepřejí. Přiznává to také šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Je to pro ně samozřejmě obrovská škoda, bylo by skvělé, kdyby se tu mohli projet a odbýt si svou premiéru ve formuli 1. Samozřejmě bychom mohli něco vymyslet v nejbližších závodech, ale bylo by to velmi těžké.

Příští okruh, Portimao, je pro všechny prakticky nový. Myslím, že i našim stálým jezdcům by se hodilo nastoupit do tréninků. Pak je tu Imola, kde se pojede jen v sobotu a neděli, a pak Turecko, kde se taky dlouho nejelo.

Následuje Bahrajn, kde oba nastoupí do závodů F2. Je to závěr šampionátu, takže se budou muset soustředit. Nejpravděpodobněji se tak jeví Abú Dhabí. Škoda téhle ztracené příležitosti, ale neměli jsme na výběr,“ řekl Binotto.

Je tak dost možné, že o svůj debut ve prospěch jednoho z juniorských jezdců Ferrari přijde Rus Robert Shwartzman, který měl původně na Yas Marině v barvách Alfa Romeo také odjet volné tréninky.

Schumacher a Ilott jsou na prvním a druhém místě šampionátu formule 2. Poslední dva závody se pojedou v Bahrajnu na přelomu listopadu a prosince.

Další článek: Honda byla budíček. V Portugalsku se bude jednat o osudu současných pohonných jednotek

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)