Schumacher: Räikkönena bych rád viděl zpět, určitě by to zvládl

Po zkušenostech se svým vlastním návratem do formule 1 se Michael Schumacher domnívá, že by Kimi Räikkönen neměl problémy se vrátit do formy, pokud by znovu usedl do monopostu.
Schumacher: Räikkönena bych rád viděl zpět, určitě by to zvládl

Schumacher a Räikkönen spolu svedli mnoho soubojů, dokonce spolu v roce 2003 bojovali do posledního závodu o titul. Finský závodník se pak stal Schumacherovým nástupcem u Ferrari v roce 2007.

"Byl bych velmi rád, kdyby se vrátil," řekl Schumacher o Räikkönenovi. "Zažili jsme spolu velmi dobré časy a těším se na další na trati i mimo ni. Bude to dobré."

Finský mistr světa z roku 2007 ovšem tento týden uvedl, že se s Williamsem zatím nedohodl, přičemž potvrdil, že jednání stále probíhají. Pokud by s týmem z Grove smlouvu uzavřel, vrátil by se do formule 1 po dvouleté přestávce.

Schumacher absentoval o rok déle a domnívá se, že taková přestávka nepředstavuje větší problém. "Přemýšlíte o svém potenciálu, jak moc dokážete jezdit s autem na hranici jeho možností. To byla moje hlavní starost, na kterou jsem si ale dokázal odpovědět hned v prvním testu," vzpomínal sedminásobný mistr světa.

"Trvalo mi asi 15 kol, než jsem se do toho dostal zpět a jezdil s autem ne úplně na limitu, ale blízko něj. A od té chvíle to byla už jen otázka času. Jsem si jistý, že by to Kimi dokázal také."

Diskuze (77) Další článek: S McLarenem budu každý rok bojovat o titul, věří Button
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen