Schumacher: Räikkönena bych rád viděl zpět, určitě by to zvládl

Po zkušenostech se svým vlastním návratem do formule 1 se Michael Schumacher domnívá, že by Kimi Räikkönen neměl problémy se vrátit do formy, pokud by znovu usedl do monopostu.
Schumacher: Räikkönena bych rád viděl zpět, určitě by to zvládl

Schumacher a Räikkönen spolu svedli mnoho soubojů, dokonce spolu v roce 2003 bojovali do posledního závodu o titul. Finský závodník se pak stal Schumacherovým nástupcem u Ferrari v roce 2007.

"Byl bych velmi rád, kdyby se vrátil," řekl Schumacher o Räikkönenovi. "Zažili jsme spolu velmi dobré časy a těším se na další na trati i mimo ni. Bude to dobré."

Finský mistr světa z roku 2007 ovšem tento týden uvedl, že se s Williamsem zatím nedohodl, přičemž potvrdil, že jednání stále probíhají. Pokud by s týmem z Grove smlouvu uzavřel, vrátil by se do formule 1 po dvouleté přestávce.

Schumacher absentoval o rok déle a domnívá se, že taková přestávka nepředstavuje větší problém. "Přemýšlíte o svém potenciálu, jak moc dokážete jezdit s autem na hranici jeho možností. To byla moje hlavní starost, na kterou jsem si ale dokázal odpovědět hned v prvním testu," vzpomínal sedminásobný mistr světa.

"Trvalo mi asi 15 kol, než jsem se do toho dostal zpět a jezdil s autem ne úplně na limitu, ale blízko něj. A od té chvíle to byla už jen otázka času. Jsem si jistý, že by to Kimi dokázal také."

Další článek: S McLarenem budu každý rok bojovat o titul, věří Button

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen