Schumacher, Räikkönen a Alonso jsou na stejné úrovni, hodnotí Massa

Felipe Massa nesouhlasí s názorem, že by Fernando Alonso převyšoval jeho předchozí týmové kolegy u Ferrari. Všichni tři mistři světa jsou podle něj stejně dobří.
Schumacher, Räikkönen a Alonso jsou na stejné úrovni, hodnotí Massa

Brazilec odpovídal na otázku, zda je Alonso ten nejlepší týmový kolega, kterého u Scuderie měl. "Ne. Měl jsem tři, všechny na stejné úrovni," cituje Massovu reakci EFE. "O Schumacherovi nemusím nic říkat, protože jeho kariéra hovoří sama za sebe. Kimi byl také výborný. Všichni tři na stejné úrovni."

V letošní sezóně Massa výrazně podlehl Alonsovi a ztratil naději bojovat o titul. Teď mu má pomoci, pokud to bude třeba. Přiznal, že s tím nemá problém. "Pokud to bude záležet na mně, určitě (pomůžu). Jsem profesionál. Už jsem to udělal v roce 2007," připomněl brazilskou Grand Prix, v které pomohl k titulu Kimimu Räikkönenovi.

Roli dvojky samozřejmě Massa nechce mít natrvalo. Věří, že v příštím roce bude silnější. Räikkönenovi také podlehl v první sezóně a v té další ho porazil. "Alonso měl lepší sezónu než já a byl konkurenceschopnější," uznal. "Nebyl to můj nejlepší rok, nejen co se týče výsledků, ale také kvůli problémům, které mám v kvalifikacích se zahříváním pneumatik. Rok 2011 bude pro mě lepší než rok 2010."

Další článek: Porsche zamítlo návrat do formule 1