Schumacher příští rok závodit nebude, domnívá se Montezemolo

Ferrari mu nemůže nabídnout třetí auto.
Michael Schumacher je letos už podruhé jedním z hlavních témat ve formulových kruzích, tentokrát je spojován se závodní sedačkou u týmu Mercedes. Smlouvu má však na tři příští roky s Ferrari a Luca di Montezemolo je přesvědčený, že se Schumacher za volant F1 nevrátí.

"Nemyslím si, že bude příští rok závodit," řekl prezident Ferrari pro RAI. "My mu nemůžeme nabídnout místo, i když jsme pro možnost nasazování třetích vozů."

Podporu pro třetí vozy Ferrari nenašlo, nejen kvůli tomu, že týmů bude příští rok zřejmě dost. Na případném jednání Schumachera s vedením Mercedesu nevidí Montezemolo nic špatného.

Barvy Ferrari budou v příštím roce hájit Fernando Alonso a Felipe Massa. "V minulých letech jsme měli skvělé jezdecké dvojice a já věřím, že máme velmi silný tým," uvedl Montezemolo. "Alonso je dvojnásobný mistr světa, velká osobnost a má skvělé kvality. Massa si zasloužil titul loni a nebýt problémů se spolehlivostí a dalších věcí, vyhrál by."

Massův návrat do formule 1 byl po nehodě v Maďarsku nejistý, ale Brazilec se nakonec zotavil a během Světového finále Ferrari znovu usedl do letošního vozu.

"Bylo tu tolik nejistot, co se týče jeho mozku, očí, psychiky...," vzpomínal prezident Ferrari. "Nepřestal jsem Massovi věřit, když doktoři řekli, že zotavení bude stoprocentní. Ve Valencii odjel sedm skvělých kol během exhibice. Jsem pevně přesvědčený, že se vrátí silnější, než kdy byl."

Výsledky týmu budou ale ve velké míře záležet na voze, který se podaří v Maranellu postavit. Monopost, jenž pravděpodobně ponese označení F2010, bude podle Montezemola patřit mezi ty nejlepší.

"Rádi bychom měli nové ferrari připravené na konci ledna," řekl. "Pracujeme 24 hodin denně v aerodynamickém tunelu a máme ty správné ingredience, abychom byli na špičce."

"Právě nám skončila sezóna, kterou poznamenala nejasná pravidla, různé vozy napříč roštem v úvodu sezóny, kdy jeden tým - Brawn GP - vyhrál šest závodů. Teď máme stabilitu, jasná pravidla a výjimečnou vůli, aby se nám dařilo."

"V roce 2008 jsme ztratili šampionát v posledním kole posledního závodu a vůz jsme museli vyvíjet do konce sezóny. Tentokrát jsme ale na novém voze začali pracovat s velkým předstihem."
Další článek: Di Resta a Hildebrand se utkají o místo třetího pilota Force Indie

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00