Schumacher přirovnal pneumatiky k jízdě na syrových vajíčkách

Michael Schumacher dal znovu najevo, jak se mu nelíbí vlastnosti letošních pneumatik Pirelli. Za svojí kritikou si i nadále stojí.
Schumacher přirovnal pneumatiky k jízdě na syrových vajíčkách

Schumacher rozpoutal veřejnou debatu o pneumatikách již po Grand Prix Bahrajnu, když si stěžoval, že letošní obutí neumožňuje jízdu naplno. Našel však jen málo zastánců a v paddocku s ním nikdo veřejně nesouhlasil.

To však Schumachera nepřimělo změnit názor. "Prostě si myslím, že hrají až moc velkou roli, protože maximální výkon podávají jen v úzkém okně a jsou tak speciální, že kvůli nim auta ani my nejezdíme na hranicích možností," řekl pro CNN. "Je to jako jezdit na syrových vajíčkách a pneumatiky nemůžu vůbec zatěžovat, jinak to prostě přeženete a je konec."

Na Schumacherovu kritiku už dříve odpovědělo Pirelli připomenutím, že pneumatiky odpovídají požadavkům, které prezentovali čelní představitelé formule 1. Italský výrobce dokáže vyrobit jakékoliv pneumatiky, ale oficiálně ho o změny nikdo nepožádal.

Schumacher přesto zůstává optimista, že se Mercedesu bude letos i nadále dařit. "Když jsme začali novou éru stříbrných šípů, dosahovali jsme průměrných úspěchů, ale konečně se nám podařilo vyhrát závod. Jsem si jistý, že letos budeme mít i další dobré závody, že se dostaneme na stupně vítězů a možná i na ten nejvyšší," dodal.

Další článek: Před třiceti lety tragicky zahynul Gilles Villeneuve