Schumacher při třísté velké ceně musel měnit strategii a dojel sedmý

Oba piloti Mercedesu museli během závodu změnit strategii z jedné zastávky na dvě. Michaelu Schumacherovi navíc v závěru nefungovala šestka a skončil sedmý, Nico Rosberg nebodoval.
Schumacher při třísté velké ceně musel měnit strategii a dojel sedmý

Michael Schumacher se v belgickém Spa-Francorchamps při své třísté velké ceně po startu z třináctého místa svezl i na druhé příčce a do cíle dojel sedmý. Nico Rosberg skončil jedenáctý a těsně nebodoval.

Schumacherovi krátce po druhé zastávce přestal fungovat šestý rychlostní stupeň. "Užil jsem si zábavné souboje. Abychom byli upřímní, vzhledem k tomu, odkud jsem startoval, není tak špatné dostat se na body, ale pochopitelně doufáte ve víc. Zvlášť, když jsem byl v určité fázi druhý. Přesto jsme byli lepší, než jsme očekávali," přiznal sedminásobný mistr světa, který se po nadějném startu i díky hromadné kolizi posunul na páté místo. "Chtěli jsme jet na jednu zastávku, ale nefungovalo to, tak jsme se rozhodli zajet pro čerstvé pneumatiky a zaútočit. Kdybychom to neudělali, mohli jsem na tom být hůř. Pak mi odešla šestka a neměl jsem prostor pro útok. Musíme to napravit v Monze."

Rosberg se po celý víkend trápil a na body nedosáhl. Také on musel měnit strategii v průběhu závodu. "Je škoda, že jsme dnes skončili jednu příčku za body. Nebýt výměny převodovky a penalizace, pravděpodobně bychom získaly slušné body. Měl jsem dobrý start a posunul jsem se o deset míst. Použili jsme strategii jedné zastávky, protože jsem potřeboval riskovat, abych se posunul dopředu, ale nefungovalo to a musel jsem do boxů znovu," vzpomínal Němec na průběh závodu. Slíbil, že tým bude před Monzou dál tvrdě pracovat, aby zlepšil svou výkonnost.

Šéf týmu Ross Brawn pochválil Schumacherův výkon a zalitoval, že vůz dnes nebyl dostatečně rychlý. "Po druhé zastávce měl Michael problém s převodovkou, což ho vyřadilo z dalších soubojů. Nico předvedl velkou snahu dostat se na body a málem uspěl. Během víkendu jsme toho na suchu odjeli málo a vůz nebyl nastaven podle jeho představ, takže to bylo obtížné," vysvětlil zkušený technik.

Viceprezident Mercedesu pro motorsport Norbert Haug oba jezdce pochválil za posun oproti startovním pozicím.

Další článek: Alonsa mrzí bodová ztráta, hlavně je ale rád, že vyvázl nezraněn

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00