Schumacher považuje kolizi s Pérezem za vzájemné nedorozumění

Sedminásobný mistr světa do Mexičanova vozu narazil ve 28. kole závodu a byl nucen odstoupit. Na trať následně musel vyjet zpomalovací vůz.
Schumacher považuje kolizi s Pérezem za vzájemné nedorozumění

Náraz Schumachera vypadal poměrně dramaticky, dvaačtyřicetiletý pilot ovšem z trosek stříbrného monopostu vylezl sám a bez škrábnutí. Nejvíce ho proto mrzí bodová ztráta, která tím vznikla. Incident se obešel bez penalizací, Schumacher obdržel napomenutí.

"Byl to pro mě velmi nešťastný konec Velké ceny Singapuru, samozřejmě jsem zklamaný. Řekl bych, že mezi mnou a Sergiem Pérezem došlo k nedorozumění. Šel na vnitřek a sundal nohu z plynu. Nečekal jsem ale, že tak učiní takto brzy a narazil do něho. Byla to zřejmě jedna z těch bouraček, které zvenčí vypadají vážněji, než doopravdy jsou. Jsem naprosto v pořádku, náraz totiž nebyl příliš silný. Je to škoda, pneumatiky i vůz fungovaly dobře, závodní rychlost byla povzbudivá. Těším se na další závody, které doufám dopadnou lépe," řekl po závodě Schumacher.

Nico Rosberg má za sebou akcí nabitý závod, který nakonec dokončil na sedmém místě a připsal si tak šest bodů.

"Optimálním výsledkem by pro nás dnes bylo šesté místo, ale nevyšlo to. Záď vozu byla ke konci závodu neklidná. Charakter této náročné tratě nám celkově příliš nesedí. S opotřebováním pneumatik jsem měl větší problémy než soupeři kolem mě. Když na trať vyjel safety car, museli jsme učinit kompromisy ve strategii, což znamenalo, že jsme nebyli schopni progresu. Přestože nás výsledek ze Singapuru nepotěšil, budeme se snažit, abychom byli v dalších asijských závodech úspěšnější," nechal se slyšet Rosberg.

Další článek: Massa: Hamilton nedokáže přemýšlet

Témata článku: , , , ,