Schumacher podle Ecclestona potřebuje slyšet podporu, ne kritiku

Mick Schumacher potřebuje od svého týmu Haas slyšet slova podpory a pomoci namísto kritiky, myslí si bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone. Podle něj by byla situace jiná, kdyby na kariéru svého syna dohlížel sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Schumacher podle Ecclestona potřebuje slyšet podporu, ne kritiku | Foto: Getty Images / Clive Rose

Schumacher ve své druhé sezóně ve formuli 1 čelí náročnému úkolu. Na svého zkušenějšího týmového kolegu Kevina Magnussena nestačí a šéfa týmu Günthera Steinera si na svou stranu nezískává ani velkými a pro tým finančně drahými nehodami, jako například na městských tratích v Saúdské Arábii nebo Monaku.

Na Schumacherovu hlavu se proto snáší vlna kritiky. Ecclestone by ale byl trpělivý a věří, že při hodnocení jeho výkonnosti by se měl zvážit také vůz, který má Mick Schumacher k dispozici.

Takhle to dál nejde, říká Steiner. Schumacher už vyčerpal limit týmu na nehody

Takhle to dál nejde, říká Steiner. Schumacher už vyčerpal limit týmu na nehody

„Nevíme, jak dobré nebo špatné to auto je,“ řekl Ecclestone pro německou n-tv. „Hodně záleží na tom, jestli to auto sedí jeho jezdeckému stylu nebo ne. Nepotřebuje, aby mu lidé neustále říkali negativní věci. Potřebuje někoho, kdo mu pomůže a nebude ho příliš kritizovat.“

Mickova současná situace by podle Ecclestona byla jiná, kdyby s ním byl při závodech jeho otec, sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který se však doma stále zotavuje z vážných zranění, která utrpěl v roce 2013 při pádu na lyžích.

„Kdyby tam byl Michael, ukázal by Güntherovi, kde je jeho místo. To by mu velmi pomohlo. Kdyby naštval svůj tým a ten ho vyhodil, je otázka, jestli je některý z týmů připravený dát mu šanci. Tak trochu trpí a doufá, že mu někdo dá příležitost. Schopnosti má, takže jde o to, jestli se najde tým, který by ho vzal a zkusil zjistit, jestli je stejně dobrý jako jeho otec.“

Tost se zastává Schumachera. Možná jen potřebuje trochu více času, říká

Tost se zastává Schumachera. Možná jen potřebuje trochu více času, říká

Další článek: Russell: Mercedes čelí v každém závodě jiným problémům