Schumacher po testu v GP2: Jako bych nikdy neodešel

Pilot týmu Mercedes GP Michael Schumacher zhodnotil svůj třídenní test v GP2 jednoznačně, všechny závodní instinkty jsou zpět a fyzická kondice je na vrcholové úrovni. Realizaci plánu na tříletý návrat do formule 1 nic nebrání.

Michaeli, je to už dlouho, co jste naposledy jezdil v závodním voze několik dní. Vůz GP2 se vozu formule 1 alespoň trochu podobá. Jaké to bylo?
Michael Schumacher: "Test byl super, jinak to říct nemůžu. Měli jsme trochu handicap kvůli počasí, které panovalo první dva dny, ale třetí den jsme dokonce zvládli závodní simulaci na hladkých pneumatikách. Šlo mi to lépe, než jsem očekával. Ihned jsem se ve voze cítil dobře, jako kdybych nikdy neodešel."

Pocítil jste nějaké následky loňské nehody na motorce, hlavně na krku?
MS: "Následky jsou pryč už dlouho, proto jsem si byl jistý, že krk nebude působit žádné problémy. Stalo se to před rokem, už je to pryč. Od prosince velmi pečlivě trénuji fyzickou kondici a cítím se velmi svěží a fit. To byl jeden z důvodů, proč jsem se ve voze v Jerezu cítil tak dobře. Ale formule 1 je něco jiného, přetížení je větší, nedá se to úplně srovnávat. Proto se tolik těším na únorové testy. Teprve pak se staré pocity vrátí úplně. Nemůžu se dočkat."

Mnoho lidí si myslelo, že jste se do kokpitu vrátil jen na rok, ale vy jste se rozhodl pro tři roky. Proč?
MS: "Protože chceme společně něco dokázat. Současná konstelace je celkem unikátní, máme Rosse a jeho vítězný tým, know-how Mercedesu a nejlepší motor - chceme to využít. Máme jasný cíl, chceme vyhrát šampionáty. O to budeme od začátku bojovat. To je také můj osobní standard."

Ale neříkal jste opakovaně, že si nedokážete návrat do formule 1 představit?

MS: "Ano a bylo to tak. Po svém odchodu na konci roku 2006 jsem byl šťastný, cítil jsem úlevu, jako bych byl osvobozený. Ty pocity jsem si užil, hlavně protože poslední dva roky ve formuli 1 si ode mě vyžádaly hodně. Nemyslím závody, ty jsem miloval vždy, ale všechny ty věci, které se týkají života pod neustálým dozorem. Teď je to jako kdybych měl znovu dobité baterie. Energie se mi zcela vrátila. Všímám si, jak se vrací svrbění, jak jsem motivovaný, protože se tolik těším na soutěžení. Nastal čas, aby to vše začalo."

Další článek: Největší starosti mají u Force Indie se zákazem tankování v závodech

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.