Schumacher po testu v GP2: Jako bych nikdy neodešel

Pilot týmu Mercedes GP Michael Schumacher zhodnotil svůj třídenní test v GP2 jednoznačně, všechny závodní instinkty jsou zpět a fyzická kondice je na vrcholové úrovni. Realizaci plánu na tříletý návrat do formule 1 nic nebrání.

Michaeli, je to už dlouho, co jste naposledy jezdil v závodním voze několik dní. Vůz GP2 se vozu formule 1 alespoň trochu podobá. Jaké to bylo?
Michael Schumacher: "Test byl super, jinak to říct nemůžu. Měli jsme trochu handicap kvůli počasí, které panovalo první dva dny, ale třetí den jsme dokonce zvládli závodní simulaci na hladkých pneumatikách. Šlo mi to lépe, než jsem očekával. Ihned jsem se ve voze cítil dobře, jako kdybych nikdy neodešel."

Pocítil jste nějaké následky loňské nehody na motorce, hlavně na krku?
MS: "Následky jsou pryč už dlouho, proto jsem si byl jistý, že krk nebude působit žádné problémy. Stalo se to před rokem, už je to pryč. Od prosince velmi pečlivě trénuji fyzickou kondici a cítím se velmi svěží a fit. To byl jeden z důvodů, proč jsem se ve voze v Jerezu cítil tak dobře. Ale formule 1 je něco jiného, přetížení je větší, nedá se to úplně srovnávat. Proto se tolik těším na únorové testy. Teprve pak se staré pocity vrátí úplně. Nemůžu se dočkat."

Mnoho lidí si myslelo, že jste se do kokpitu vrátil jen na rok, ale vy jste se rozhodl pro tři roky. Proč?
MS: "Protože chceme společně něco dokázat. Současná konstelace je celkem unikátní, máme Rosse a jeho vítězný tým, know-how Mercedesu a nejlepší motor - chceme to využít. Máme jasný cíl, chceme vyhrát šampionáty. O to budeme od začátku bojovat. To je také můj osobní standard."

Ale neříkal jste opakovaně, že si nedokážete návrat do formule 1 představit?

MS: "Ano a bylo to tak. Po svém odchodu na konci roku 2006 jsem byl šťastný, cítil jsem úlevu, jako bych byl osvobozený. Ty pocity jsem si užil, hlavně protože poslední dva roky ve formuli 1 si ode mě vyžádaly hodně. Nemyslím závody, ty jsem miloval vždy, ale všechny ty věci, které se týkají života pod neustálým dozorem. Teď je to jako kdybych měl znovu dobité baterie. Energie se mi zcela vrátila. Všímám si, jak se vrací svrbění, jak jsem motivovaný, protože se tolik těším na soutěžení. Nastal čas, aby to vše začalo."

Další článek: Největší starosti mají u Force Indie se zákazem tankování v závodech

22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00