Schumacher po dosavadních testech favorizuje čtveřici týmů

Přestože Michael Schumacher dobře ví, že výsledky testování je třeba brát s rezervou, předpokládá, že nejlépe na tom momentálně jsou stáje Ferrari, McLaren, Red Bull a Mercedes.

Je všeobecně známo, že při testech každý tým zkouší odlišné nastavení, jezdí s různě opotřebenými pneumatikami a liší se množství paliva v nádrži i rozložení přídavných závaží. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, který během čtvrtka a soboty odjel ve španělském Jerezu celkem 207 kol a v kombinované tabulce za všechny čtyři dny testů zajel osmý nejrychlejší čas, si myslí, že nejlépe na tom momentálně je čtveřice týmů Ferrari, McLaren, Red Bull a Mercedes.

"Je velmi těžké v této chvíli posoudit, jak na tom který tým je," říká Němec. "Máme tu čtyři týmy, které na tom budou asi nejlépe, ale i další vypadají velmi zajímavě. Třeba Sauber, jehož auto je docela rychlé, a Renault, u kterého je otázkou, jak rychlý nakonec bude."

"Pokud se podíváte na další týmy, zejména při delších výjezdech mají určité problémy, což souvisí s pneumatikami. Dobré týmy ale mají stabilní časy," upozorňuje. "Nemůžeme vše přesně určit, velkou roli hraje palivo v nádrži a samozřejmě také přídavná zátěž. Jsou to spekulace, ale je to velmi zajímavé."

Schumacher se poté vyjádřil ke svým sobotním jízdám, které začínaly na mokru. "Zezačátku nás limitovalo počasí, ale pak jsme prostor na trati dostatečně využili. Splnili jsme veškerý program a chování auta jsme dobře rozuměli, takže to byl pro nás vydařený den," pochvaloval si navrátivší se sedminásobný mistr světa, který v sobotu jezdil až do úplného spotřebování paliva v nádrži.

Filip Fikejz

Další článek: Kombinované časy z testů v Jerezu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.