Schumacher: Pneumatiky asi rozhodnou o mistrovi světa, a to není dobře

Podle Michaela Schumachera mají pneumatiky letos až moc velký vliv na vývoj závodů a výsledky. Dokonce můžou rozhodovat o titulech.
Schumacher: Pneumatiky asi rozhodnou o mistrovi světa, a to není dobře

Pro svůj druhý rok od návratu do formule 1 připravilo Pirelli nové pneumatiky, které týmům motají hlavy ještě víc než ty loňské. Zatím nikdo přesně neví, co musí na jednotlivých okruzích dělat, aby z nich dostal maximální výkonnost. Kdo se s nastavením trefí do požadavků obutí, mívá navrch.

"Pneumatiky jsou skutečně důležitější než v jakémkoliv jiném roce mé kariéry ve formuli 1," řekl Schumacher v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1. "Pneumatiky jsou letos tak speciální, že každý víkend neustále hádáte, co bude fungovat a co ne. Možná je to trochu smutné, protože byste potřebovali se soustředit spíš na jiné věci, ale tak to je a my se s tím musíme vyrovnat."

Vliv pneumatik je podle bývalého mistra až nezdravě velký. "Říkáte si, že když je jednotný dodavatel pneumatik, mělo by být možné udělat standardizované pneumatiky, které budou fungovat všem," uvedl. "Je asi trochu zvláštní, když si uvědomíte, že pneumatiky letos korunují mistra světa."

"To je sice asi velmi pozitivní pro Pirelli, protože je neustále v médiích, ale já osobně bych si přál, aby si našli jiný způsob, jak získat takovou pozornost! (úsměv)"

Další článek: Tréninky v Bahrajnu uzavřel nejlepším časem Rosberg