Schumacher občas trpí v simulátoru nevolností, ale jeho přípravy to neovlivní

Mercedes popřel spekulace, podle kterých se nemůže Michael Schumacher řádně připravovat na závody v simulátoru.
Schumacher občas trpí v simulátoru nevolností, ale jeho přípravy to neovlivní

Nejmenovaný zdroj z týmu Mercedes GP měl dosvědčit, že Schumacher trpí v simulátoru takovou nevolností, že ho nemůže používat. Podle této spekulace měl proto bývalý mistr světa jezdit na závodní víkendy téměř nepřipravený a jen se základním nastavením vozu, zatímco jeho kolega Nico Rosberg si v simulátoru nastavení bez problémů vyladil.

Mercedes však tato tvrzení odmítl. "V průběhu své kariéry byl Michael občas náchylný k nevolnosti v simulátoru. Nemá to žádné negativní dopady na Michaleovy závodní přípravy nebo konkurenceschopnost ve vztahu k týmovému kolegovi. Ovlivňuje to čas, který může v simulátoru strávit," vysvětloval tým z Brackley.

"Je to relativně běžná věc vyskytující se u mnoha lidí v různých simulátorech - armádních, leteckých či závodních. Simulátor je jeden z nástrojů, který jezdci používají při přípravách na závodní víkend, ale Michael kvůli tomu nebyl nijak znevýhodněn, protože spolu se svými inženýry dokáže v simulátoru pracovat efektivně."

Mercedes na závěr přiznal, že situaci Schumacherovi trochu komplikuje zastaralý simulátor, kterým tým disponuje. Nový je ve výstavbě, jezdci by ho měli začít využívat "brzy" a v plném provozu by měl být nejpozději příští rok.

Další článek: Šanghaj má problémy také s propadající se tratí