Schumacher občas trpí v simulátoru nevolností, ale jeho přípravy to neovlivní

Mercedes popřel spekulace, podle kterých se nemůže Michael Schumacher řádně připravovat na závody v simulátoru.
Schumacher občas trpí v simulátoru nevolností, ale jeho přípravy to neovlivní

Nejmenovaný zdroj z týmu Mercedes GP měl dosvědčit, že Schumacher trpí v simulátoru takovou nevolností, že ho nemůže používat. Podle této spekulace měl proto bývalý mistr světa jezdit na závodní víkendy téměř nepřipravený a jen se základním nastavením vozu, zatímco jeho kolega Nico Rosberg si v simulátoru nastavení bez problémů vyladil.

Mercedes však tato tvrzení odmítl. "V průběhu své kariéry byl Michael občas náchylný k nevolnosti v simulátoru. Nemá to žádné negativní dopady na Michaleovy závodní přípravy nebo konkurenceschopnost ve vztahu k týmovému kolegovi. Ovlivňuje to čas, který může v simulátoru strávit," vysvětloval tým z Brackley.

"Je to relativně běžná věc vyskytující se u mnoha lidí v různých simulátorech - armádních, leteckých či závodních. Simulátor je jeden z nástrojů, který jezdci používají při přípravách na závodní víkend, ale Michael kvůli tomu nebyl nijak znevýhodněn, protože spolu se svými inženýry dokáže v simulátoru pracovat efektivně."

Mercedes na závěr přiznal, že situaci Schumacherovi trochu komplikuje zastaralý simulátor, kterým tým disponuje. Nový je ve výstavbě, jezdci by ho měli začít využívat "brzy" a v plném provozu by měl být nejpozději příští rok.

Další článek: Šanghaj má problémy také s propadající se tratí

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00