Schumacher o svém debutu: Tak to byla jízda!

Novopečený mistr formule 2 se poprvé oficiálně projel ve voze formule 1 v rámci závodního víkendu. A se svou premiérou je spokojen.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Schumacher o svém debutu: Tak to byla jízda! | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Mick Schumacher (18./nejel)

Jméno Schumacher se ve výsledkových listinách závodního víkendu formule 1 naposledy objevilo 25. listopadu 2012. Tehdy jel Michael Schumacher svůj poslední závod v královně motorsportu. Dnes si v prvním volném tréninku odbyl svůj debut jeho syn Mick. První jízdy si pořádně užil.

„Všechno šlo dobře, jsem s průběhem tréninku opravdu spokojen. Nikde nedošlo k žádným závažnějším problémům. Mám z toho velkou radost. Co se zpětné vazby týče, mám ve zvyku jednat narovinu a přímo, přestože nemám s vozem F1 tolik zkušeností jako jiní.

Bylo fajn sdělit týmu vše, čeho jsem si všiml. V tomto ohledu šlo všechno hladce. Byla to parádní jízda, moc mě to bavilo. Bylo skvělé sedět znovu ve voze F1. Každý kilometr navíc se počítá, dnes jsem si jízdu poprvé pořádně vychutnal.

Test mladých jezdců bude samozřejmě také důležitý, budu se soustředit na různé věci, například závodní rychlost. Postupně se snad s týmem a autem pořádně seznámím. Jízda s velkým množstvím paliva se nedá přirovnat s ničím, co jsem dosud zažil.

Dosud jsem jezdil vždy jen s malým množstvím benzínu. Bylo pro mě nesmírně cenné zjistit, jak auto s plnou nádrží brzdí a jak moc naplno si můžu dovolit jezdit. Můj cvičný start šel vlastně docela dobře, na to, že jsem to dělal poprvé,“ řekl Schumacher spokojeně.

Další článek: Foto a video: Alonso jezdil v Abú Dhabí s vozem z roku 2005

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.