Schumacher: Nové týmy odvádějí dobrou práci

Ačkoli se jim nedaří zajet takový počet kol a časy, jako usedlejší soupeři, Michael Schumacher týmy Lotus a Virgin chválí. Už jen skutečnost, že jsou v Barceloně, je úspěch.

Nové týmy formule 1 Virgin, Lotus, USF1 a Campos měly přibližně půl roku na to, aby navrhly, vyrobily a postavili auto a nastoupily s ním alespoň k závěrečným testům. To se povedlo jen dvěma z nich: Lotusu a Virginu.

"Abych řekl pravdu, myslím si, že odvádějí dobrou práci," odpověděl Schumacher na jeden z dotazů na setkání s novináři, zda si nemyslí, že výkon nových vozů je spíš na mobilní šikanu. "Viděl jsem nové týmy přicházet do formule 1, které byly o pět šest sekund pomalejší. Dnes vidíme odstup tak dvou tří vteřin. Na týmy, které začaly od nuly na čistém papíře, si myslím, že odvádějí hodně dobrou práci.

Nesmíte zapomenout, že jde o absolutní špičku. Jen dostat se tam musíte brát pozitivně a ne negativně."

Spolumajitel Virginu Richard Branson na setkání s novináři v sobotu ráno řekl:

"Pokud dokážeme porazit nové týmy, bude to dobré. Pokud dokážeme porazit jeden dva stálé týmy, bude to sranda. A další rok se pokusíme posunout vpřed. Jakmile se rozpočty zavedených týmů dostanou na úroveň 40 milionů liber, pak to bude daleko vyrovnanější.

Virgin je nový tým. Dostal osm nebo devět měsíců, aby se připravil na to, co jiné týmy dělají dvacet, třicet nebo čtyřicet let. Takže to bude pro nové týmy hodně těžké. Ale takový Virgin je, máme rádi nové výzvy."

Richards Branson řekl, že pro Virgin je plán dostat se na stejnou úroveň s ostatními rozložen do tří let. Na stejnou dobu (do roku 2012) je rozloženo období závazku ponížit náklady na přibližně 40 milionů liber (přibližně 1,16 miliardy korun).

Diskuze (9) Další článek: U Mercedesu jsou daleko optimističtější
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole