Schumacher nevidí důvod, proč by Haas letos nemohl bojovat o postup do Q2

Mick Schumacher věří, že jeho tým Haas může letos v kvalifikaci postoupit do druhé části, ačkoliv tým se rozhodl svůj letošní monopost formule 1 nevyvíjet.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Schumacher nevidí důvod, proč by Haas letos nemohl bojovat o postup do Q2 | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Americká stáj se rozhodla neinvestovat do velkého vývoje letošního monopostu VF-21, místo toho se soustředí na sezónu 2022, kdy začnou platit nová pravidla.

Už v prvním závodě sezóny v Bahrajnu se potvrdilo, že Haas bude letos patřit k nejpomalejším. Schumacher s týmovým kolegou Nikitou Mazepinem skončili v kvalifikaci na posledních dvou místech. Na 18. Sebastiana Vettela přitom Schumacher nestačil o téměř čtyři desetiny sekundy.

„Neměli bychom tvrdit, že to bylo jakýmkoliv způsobem zklamání. Myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Měli jsme jedno čisté kolo, to jsme chtěli. Z pohledu rychlosti jsme byli blízko tomu, co jsme si představovali,“ řekl Schumacher k bahrajnské kvalifikaci.

Od Schumachera letos žádné skvělé výsledky nečekejte, říká Steiner

Od Schumachera letos žádné skvělé výsledky nečekejte, říká Steiner

„Měli jsme nějakou ztrátu, se svým kolem jsem spokojen na 95 %. Mohu ještě zlepšit spoustu věcí, stále na nich budu pracovat. Pro mě je to o získávání zkušeností, pak se snad budu schopen neustále v průběhu sezón zlepšovat.“

Haas byl v Bahrajnu jediným týmem, který nedostal ani jeden vůz do druhé části kvalifikace. Schumacher nicméně věří, že v pozdější fázi sezóny bude tým schopen bojovat se svými soupeři o postup do Q2.

„Jsem v tomto směru pozitivní. Budeme na sobě pracovat, já budu velmi pracovat na sobě. V týmu vidím motivaci a nevidím důvod, proč bychom neměli být optimističtí, že v průběhu sezóny budeme schopni se dostat i do Q2.“

Schumacherův optimismus sdílí také Mazepin, který po „velmi špatném“ pokusu zaostal za synem sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera o osm desetin sekundy.

„Myslím, že to, co řekl, bylo správné. Co se mého kola týče, bylo velmi špatné, protože jsem měl problémy s brzdami a měl jsem k dispozici jen jeden pokus, což je škoda. Je ale důležité se podívat na širší obrázek. Věděli jsme, že první kvalifikace a celý tento rok budou obtížné,“ řekl Mazepin.

První kvalifikační souboj nováčků u Haasu vyzněl pro Schumachera

První kvalifikační souboj nováčků u Haasu vyzněl pro Schumachera

Váš názor Další článek: Sainze formule 1 naučila pracovat se staršími lidmi
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00