Schumacher netuší, proč za Rosbergem tolik zaostává

Mercedes si do Indie přivezl slušnou formu, od které si slibuje postup startovním polem vpřed. Základ k dobrému závodu dnes položil Rosberg, který obsadil sedmé místo. Schumacher naopak zklamal.
Schumacher netuší, proč za Rosbergem tolik zaostává

Nebýt poškozeného vozu, možná mohl Nico Rosberg pomýšlet na ještě vyšší příčky. Německý pilot si totiž v první části kvalifikace poškodil podlahu svého mercedesu, což do jisté míry ovlivnilo chování monopostu. Nakonec je ale se sedmou příčkou zaručující start z čisté stopy nad míru spokojen.  

"Jsem potěšen tím, že jsme dnes udělali krok vpřed, ale možná jsme mohli skončit výše. V Q1 jsem najel na obrubník docela tvrdě a poškodil si podlahu, čímž auto ztratilo pro zbytek kvalifikace něco ze svého přítlaku," vysvětlil Rosberg.

"V Q3 to bylo mé nejrychlejší kolo, ale naneštěstí jsem musel zpomalit kvůli žlutým vlajkám po Felipově incidentu. To mě stálo nějaký čas. Budu tlačit na pilu, abych zítra získal nějaká místa a měl dobrý závod na této fantastické trati," dodal.

Michael Schumacher na svého kolegu Rosberga výrazně ztrácel. Nepostoupil ani mezi nejlepších deset a skončil dvanáctý. Po penalizaci Vitalije Petrova si ale o jedno místo polepší a do závodu odstartuje z jedenáctého místa.

"Dnes pro nás kvalifikace moc dobrá rozhodně nebyla. Nejprve tu byl provoz na trati a poté v mém posledním kole v Q2 tu byly opět vibrace na sadě pneumatik, kterou jsem použil, což nebylo nijak přínosné. To, co říkám, ale rozhodně nevysvětluje časovou ztrátu na Nica. Takže potřebuje porozumět, jaký byl pro to důvod. V závodě by to ale mělo vycházet lépe. Mým cílem je nepochybně získat nějaké body," ujistil sedminásobný šampión.

Další článek: Když se naskytne příležitost, jsem připraven bojovat o vítězství, říká Alonso

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen