Schumacher neočekává, že by vítězil od prvního závodu

Michael Schumacher je po dni a půl za volantem W01 přesvědčený, že má k dispozici konkurenceschopný vůz, který ale zřejmě nebude od začátku sezóny vítězný.

"Myslím si, že budeme konkurenceschopní, ale jestli vůz bude hned vítězný, to už je něco jiného," řekl ve středu ve Valencii. "Pro mě to ani není moc důležité, sezóna je dlouhá. Musíme být vpředu a od začátku sbírat body. Neočekávám, že budu od začátku vítězit. Nebyl to můj cíl a očekával jsem, že to tak bude. Ale musíme být dostatečně silní ve vývoji."

Návrat do vozu formule 1 šel podle Schumachera hladce, nakonec byl snadnější, než očekával. "Myslel jsem si, že budu potřebovat trochu více času, ale šlo to celkem rychle," dodal.

Stejně jako všichni ostatní je Schumacher opatrný při hodnocení konkurence, ale uznal, že Ferrari vypadá velmi konkurenceschopně. Se svým účinkováním ve Valencii je spokojený.

"Ano, jsem opravdu spokojený," hodnotil. "Měl jsem dobrý první den, i když jsem v pondělí jezdil celkem málo. Dnes (ve středu) jsme měli celý den. Zastavil nás únik kapaliny z hydrauliky. Ale celkově to bylo velmi pozitivní. Vůz jezdí hladce, velmi příjemně. Mám z toho dobrý pocit."

Další článek: Button: Ve Valencii rychlost vozů hodnotit nemůžeme

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen