Schumacher: Nelituji, návrat bych uskutečnil i s tím, co vím teď

Michael Schumacher při svém návratu do formule 1 sice neočekával potíže, které ho s Mercedesem potkaly, ale na svém rozhodnutí by nic neměnil.
Schumacher: Nelituji, návrat bych uskutečnil i s tím, co vím teď

Schumacher začal ve formuli 1 znovu závodit v roce 2010 po tříleté přestávce. Za cíl si dal zisk osmého titulu mistra světa, ale k jeho splnění měl doposud velmi daleko.

"Mnoho lidí se mě ptalo, jestli bych se rozhodl stejně (o návratu), kdybych tehdy věděl, co vím teď. A já musím říct, že ano," uvedl Schumacher pro Autosport. "Nečekal jsem všechny ty potíže a očekával jsem trochu větší úspěchy, ale nejdůležitější je, jak to skončí. Pokud musíte tvrdě pracovat, aby byl konec úspěšný, nevadí mi to."

Schumacherovy výsledky neodpovídaly očekáváním nejen kvůli špatné formě Mercedesu, ale také kvůli jeho potížím dostat se do tempa. To se mu víceméně podařilo až letos, zejména pak v druhé polovině sezóny často dosahoval výsledků na hranicích možností auta.

"Důležité je, že jdeme správným směrem," konstatoval. "Udělali jsme dobrý krok s naším týmem inženýrů a už máme nejlepší tým při pit stopech. Určitě jsme se zlepšili a důležité je teď vyřešit auto, abychom byli konkurenceschopní. Máte asi pravdu, když říkáte, že kdybychom měli vítězné auto, tak bych pravděpodobně bojoval o vítězství."

Další článek: Hülkenberg měl obavy, že ho o sedačku znovu připraví platící jezdec

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen