Schumacher: Nejsem frustrován, jen chci veřejnou diskuzi o pneumatikách

Michael Schumacher je rád, že se díky němu začalo veřejně řešit, jaké části vozu mají či nemají mít velký vliv na výsledky závodů.
Schumacher: Nejsem frustrován, jen chci veřejnou diskuzi o pneumatikách

Schumacher dvakrát ostře kritizoval pneumatiky Pirelli, ale odmítl, že by to dělal kvůli problémům, které s nimi má nebo měl. "Určitě to nemá nic společného s tím, že bych byl frustrovaný, protože nejsem," řekl. "Odjel jsem dobrý závod (v Bahrajnu) a z 22. místa jsem dojel 10., což je podle mě pozitivní výsledek. Nemohl jsem ovlivnit to, co se stalo předtím."

Německý závodník ale chce, aby se o pneumatikách diskutovalo. "Jsem rád, že jsem inicioval diskuzi o tom, jak velký vliv by měly jednotlivé díly ve formuli 1 mít. Prohlásil jsem, že podle mě má jeden z nich až moc velký vliv, že by měly být rovnější podmínky pro všechny a většinu, nejen pro menšinu."

Schumacher ovšem uznal, že o budoucím vývoji nemůže rozhodovat on sám. "Není na mně, abych určoval směr, kterým bychom měli jít, ale určitě rád přispěji k vývoji s našimi partnery. A Pirelli je důležitý partner," dodal.

Další článek: Button stále nerozumí problémům z Bahrajnu, McLaren zřejmě ztrácí