Schumacher: Nejlepším jezdcem ve formuli 1 je teď Alonso

Michael Schumacher pochválil svého soupeře Fernanda Alonsa za výkony, které podává na závodních tratích. Považuje ho za nejsilnějšího ve startovním poli.
Schumacher: Nejlepším jezdcem ve formuli 1 je teď Alonso

Poslední dva tituly mistra světa získal Sebastian Vettel, ale když Schumacher odpovídal na otázku Bildu, kdo je podle něj nejsilnější, řekl: "Fernando Alonso. Překračuje svůj vlastní stín. Jsou chvíle, kdy vám všechno vychází, ale musíte na tom pracovat. A to on udělal."

A co si sedminásobný mistr světa myslí o svém mladším krajanovi Vettelovi? "Sebastian je skvělý člověk a skvělý jezdec, který teď čelí těžšímu období. Je to o učení. Abyste byli dobrým vítězem, musíte také umět prohrávat. Vím, že jezdci neradi prohrávají, a já nejsem výjimka (smích), ale patří to k našemu vývoji. Až když se naučíte prohrávat, máte respekt a víc si užíváte vítězení. V životě zažíváte vzestupy a pády, to se musíte naučit."

V souvislosti s Schumacherem však veřejnost v tuto chvíli nejvíce zajímá, zda bude ve formuli 1 pokračovat i příští rok. Třiačtyřicetiletý pilot Mercedesu říká, že se stále nerozhodl. Ale i když mu větší úspěchy v druhé kariéře scházejí, je rád, že se vrátil.

"Zatím jsem svého návratu nelitoval ani sekundu. Bylo tu mnoho hezkých chvil, i když to tak zvenčí možná nevypadalo," dodal.

Další článek: Startovní pole zůstane vyrovnané až do konce roku, míní Newey

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas