Schumacher: Nejlepším jezdcem ve formuli 1 je teď Alonso

Michael Schumacher pochválil svého soupeře Fernanda Alonsa za výkony, které podává na závodních tratích. Považuje ho za nejsilnějšího ve startovním poli.
Schumacher: Nejlepším jezdcem ve formuli 1 je teď Alonso

Poslední dva tituly mistra světa získal Sebastian Vettel, ale když Schumacher odpovídal na otázku Bildu, kdo je podle něj nejsilnější, řekl: "Fernando Alonso. Překračuje svůj vlastní stín. Jsou chvíle, kdy vám všechno vychází, ale musíte na tom pracovat. A to on udělal."

A co si sedminásobný mistr světa myslí o svém mladším krajanovi Vettelovi? "Sebastian je skvělý člověk a skvělý jezdec, který teď čelí těžšímu období. Je to o učení. Abyste byli dobrým vítězem, musíte také umět prohrávat. Vím, že jezdci neradi prohrávají, a já nejsem výjimka (smích), ale patří to k našemu vývoji. Až když se naučíte prohrávat, máte respekt a víc si užíváte vítězení. V životě zažíváte vzestupy a pády, to se musíte naučit."

V souvislosti s Schumacherem však veřejnost v tuto chvíli nejvíce zajímá, zda bude ve formuli 1 pokračovat i příští rok. Třiačtyřicetiletý pilot Mercedesu říká, že se stále nerozhodl. Ale i když mu větší úspěchy v druhé kariéře scházejí, je rád, že se vrátil.

"Zatím jsem svého návratu nelitoval ani sekundu. Bylo tu mnoho hezkých chvil, i když to tak zvenčí možná nevypadalo," dodal.

Další článek: Startovní pole zůstane vyrovnané až do konce roku, míní Newey

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen