Schumacher nebude o moc lepší než loni, míní Hamilton

Zatímco Fernando Alonso považuje za svého letošního největšího soupeře Michaela Schumachera, Lewis Hamilton se domnívá, že sedminásobný mistr světa zapadne do průměru jako loni.
Schumacher nebude o moc lepší než loni, míní Hamilton

Při prezentaci nového Ferrari Alonso trochu zaskočil veřejnost, když prozradil, že podle něj bude největší hrozbou v boji o titul Schumacher. Při prezentaci nového McLarenu byl Lewis Hamilton dotázán, zda sdílí tento názor se svým bývalým týmovým kolegou, který teď závodí pro Maranello.

"Neřeknu, co si myslím," odpověděl Hamilton na dotaz Reuters. Ale nakonec to stejně udělal. "Je to sedminásobný mistr světa, takže musíte předpokládat, že bude v nejlepší formě, pokud bude chtít a pokud jeho tým odvedl dobrou práci na autě. Osobně si myslím, že to nebude moc odlišné od minulé sezóny, ale snadno nás může přesvědčit o opaku."

Schumacher jezdí ve voze, který dříve patřil Jensonu Buttonovi. Ten v týmu pod Rossem Brawnem získal mistrovský titul a je přesvědčený, že druhý rok pod vlajkou stuttgartské automobilky bude stáj z Brackley lepší.

"Myslím si, že Mercedes bude konkurenceschopný, ano," řekl Button. "S Rossem ve vedení znovu postaví konkurenceschopné auto, a Nico a Michael tak budou mít šanci dosahovat dobrých výsledků. Je to tým, který bude letos určitě bojovat o vítězství. Myslím, že když Michael dostane auto, v němž bude mít pocit, že je jeho součástí, bude konkurenceschopný."

A koho tedy považuje za největšího soupeře Hamilton, když ne Schumachera? "Nevyzdvihoval bych žádného konkrétního jezdce, protože je tu pět mistrů světa a další piloti, kteří by se také mohli stát šampióny a kteří se budou hodně snažit. Chci vyhrát, všichni to chceme stejně."

"Nikdo z nich mi nedělá starosti. Vím, že dokážu porazit kohokoliv. Nemusím se nikoho obávat. Jediná starost je, jestli pod sebou budete mít auto, které vám umožní odvést vaší práci. Ale já si myslím, že ho máme."

Diskuze (395) Další článek: V pátek jezdil ve Valencii ještě Lotus, poprvé bez problémů
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10