Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

Michael Schumacher může bilancovat po první sezóně od svého návratu do formule 1. Výsledky zaostaly za očekáváními, ale bývalý mistr světa nemá čeho litovat.
Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

"Užívám si to. Myslím, že mám právo dělat to, co se mě baví," řekl Schumacher pro CNN. "Jestli jsem tím ohrozil svoji pověst... Se svým rozhodnutím jsem prostě spokojený a dostává se mi velké podpory od lidí."

Schumacher letos skončil v šampionátu na devátém místě, dvě příčky za týmovým kolegou, ale ve srovnání s Rosbergem získal jen polovinu bodů. Proto zatím nemůže hovořit o splněných cílech.

"Určitě chci, aby ten návrat byl úspěšný," pokračoval. "Budu spokojený, jen když s týmem budu znovu vítězit. Na tom pracuji, to je radost z vášně pro formuli 1. Úspěchy doposud určitě nebyly takové, jaké jsme si já a mnoho dalších lidí představovali. Ale za sebou mám tak silný tým a Mercedes se velmi snaží, takže nepochybuji, že úspěchy v budoucnu přijdou."

Šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn přiznal, že se Schumacher dostával do formy relativně dlouho. Ale příští rok už by mělo být vše jinak. "Celková výkonnost byla trochu zklamáním, neměli jsme dobré auto," uvedl. "Michaelovi chvíli trvalo, než začal podávat výkony, na které má. Jejich náznaky jsem viděl... Posledních pár závodů sezóny to byl Michael Schumacher, kterého jsem očekával. Teď si všechno sedá a myslím, že příští rok bude opravdu vzrušující."

Diskuze (57) Další článek: Lotus Racing byl moc slabý, říká Proton. Líp to nešlo, namítá Fernandes
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.
23. května | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10