Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

Michael Schumacher může bilancovat po první sezóně od svého návratu do formule 1. Výsledky zaostaly za očekáváními, ale bývalý mistr světa nemá čeho litovat.
Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

"Užívám si to. Myslím, že mám právo dělat to, co se mě baví," řekl Schumacher pro CNN. "Jestli jsem tím ohrozil svoji pověst... Se svým rozhodnutím jsem prostě spokojený a dostává se mi velké podpory od lidí."

Schumacher letos skončil v šampionátu na devátém místě, dvě příčky za týmovým kolegou, ale ve srovnání s Rosbergem získal jen polovinu bodů. Proto zatím nemůže hovořit o splněných cílech.

"Určitě chci, aby ten návrat byl úspěšný," pokračoval. "Budu spokojený, jen když s týmem budu znovu vítězit. Na tom pracuji, to je radost z vášně pro formuli 1. Úspěchy doposud určitě nebyly takové, jaké jsme si já a mnoho dalších lidí představovali. Ale za sebou mám tak silný tým a Mercedes se velmi snaží, takže nepochybuji, že úspěchy v budoucnu přijdou."

Šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn přiznal, že se Schumacher dostával do formy relativně dlouho. Ale příští rok už by mělo být vše jinak. "Celková výkonnost byla trochu zklamáním, neměli jsme dobré auto," uvedl. "Michaelovi chvíli trvalo, než začal podávat výkony, na které má. Jejich náznaky jsem viděl... Posledních pár závodů sezóny to byl Michael Schumacher, kterého jsem očekával. Teď si všechno sedá a myslím, že příští rok bude opravdu vzrušující."

Další článek: Lotus Racing byl moc slabý, říká Proton. Líp to nešlo, namítá Fernandes

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00