Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

Michael Schumacher může bilancovat po první sezóně od svého návratu do formule 1. Výsledky zaostaly za očekáváními, ale bývalý mistr světa nemá čeho litovat.
Schumacher návratu nelituje, ale spokojenost přijde až s vítězstvími

"Užívám si to. Myslím, že mám právo dělat to, co se mě baví," řekl Schumacher pro CNN. "Jestli jsem tím ohrozil svoji pověst... Se svým rozhodnutím jsem prostě spokojený a dostává se mi velké podpory od lidí."

Schumacher letos skončil v šampionátu na devátém místě, dvě příčky za týmovým kolegou, ale ve srovnání s Rosbergem získal jen polovinu bodů. Proto zatím nemůže hovořit o splněných cílech.

"Určitě chci, aby ten návrat byl úspěšný," pokračoval. "Budu spokojený, jen když s týmem budu znovu vítězit. Na tom pracuji, to je radost z vášně pro formuli 1. Úspěchy doposud určitě nebyly takové, jaké jsme si já a mnoho dalších lidí představovali. Ale za sebou mám tak silný tým a Mercedes se velmi snaží, takže nepochybuji, že úspěchy v budoucnu přijdou."

Šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn přiznal, že se Schumacher dostával do formy relativně dlouho. Ale příští rok už by mělo být vše jinak. "Celková výkonnost byla trochu zklamáním, neměli jsme dobré auto," uvedl. "Michaelovi chvíli trvalo, než začal podávat výkony, na které má. Jejich náznaky jsem viděl... Posledních pár závodů sezóny to byl Michael Schumacher, kterého jsem očekával. Teď si všechno sedá a myslím, že příští rok bude opravdu vzrušující."

Diskuze (57) Další článek: Lotus Racing byl moc slabý, říká Proton. Líp to nešlo, namítá Fernandes
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10