Schumacher na suchu uvadl, ztratil čtyři pozice

Pozitivem Mercedesu byl v domácím závodě fakt, že oba vozy dojely na bodovaných pozicích. Zvolená strategie ovšem podle Rosse Brawna nebyla ideální.
Schumacher na suchu uvadl, ztratil čtyři pozice

Třetí místo na startu vypadalo v podání Michaela Schumachera velmi nadějně. Sedminásobný mistr světa ovšem sám věděl, že pokud se závod odjede na suchu, bude mít s udržením pozice problémy.

"Jsou jistě hezčí způsoby, jak dokončit domácí závod. Spadnout ze třetího místa na sedmé není ideální. Z vozu jsem vymačkal, co jsem mohl. Na víc to ale bohužel nebylo.  Je to škoda, protože jsem chtěl kolegy z Mercedesu za jejich podporu odměnit lepším výsledkem. Před víkendem jsme očekávali, že se budeme pohybovat kolem páté až sedmé pozice. Páté místo by samozřejmě bylo přívětivější, za daných podmínek ale byla maximem pozice číslo sedm. Slušně jsem odstartoval a krátká bitva se Sebastianem byla zábávná. Pak už jsme naneštěstí mnoho světlých chvilek nezažili. Snad až na zajetí nejrychlejšího kola. Tuto rychlost jsme si však nebyli schopni udržet po delší dobu. Nyní se musíme orientovat na další závod," pronesl Schumacher.

Nico Rosberg startoval z chvostu pole, a tak může být s konečnou desátou pozicí vcelku spokojen. Oproti startu se posunul o jedenáct míst.

"Zisk jednoho bodu po příšerné včerejší kvalifikaci je fajn. Měli jsme dobrou strategii a předjíždění mnoha soupeřů mě velice bavilo. Posunuli jsme se z 21. na 10. místo. Některé kluky jsem musel předjet několikrát. Pár manévrů bylo fakt pěkných. Děkuji místním fanouškům za jejich fantastickou podporu, ačkoliv víkend nevyšel podle plánu. Těším se, že nás za sedm dní v Budapešti bude čekat povedenější závod. Budeme na tom tvrdě pracovat," řekl Rosberg. 

Další článek: Alonso: Možná jsme dnes nejrychlejší nebyli, nakonec to ale stačilo

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10