Schumacher musí udržet současné výsledky, zní z Maranella. Vyfoukne mu místo ve F1 mladý Rus?

Mick Schumacher závodí druhou sezónu ve formuli 2. Velmi často se mluví o možnosti, že bychom ho příští rok mohli vidět v Alfě Romeo.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Schumacher musí udržet současné výsledky, zní z Maranella. Vyfoukne mu místo ve F1 mladý Rus?  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Mick Schumacher je druhou sezónou ve formuli 2. Matematicky je to jednoduché. Schumacher potřebuje skončit mezi prvními šesti, aby měl dost bodů pro zisk super licence. Její zisk ale samozřejmě nezajišťuje sedačku ve F1.

Schumacher byl letos dvakrát na pódiu. V Maďarsku skončil v obou závodech na třetím místě. S 39 body je zatím na celkovém čtvrtém místě.

Mnohem lépe je na tom ale jiný člen Jezdecké akademie Ferrari. Ruský mladík Robert Shwartzman vede s 81 body a letos dvakrát vyhrál a jednou byl třetí. 

Shwartzman je ve F2 první sezónu a jeho kariérní životopis je zajímavější než v případe Schumachera. V roce 2018 byl třetí v evropské F3, kterou tehdy vyhrál právě Schumacher. V roce 2019 se pak stal šampionem F3. S body pro super licenci si tak nemusí dělat těžkou hlavu.

Mattia Binotto uvedl, že Schumacher dosáhl oproti loňské sezóně ve F2 pokroku (vloni skončil 12.), ale bude si muset udržet současné výsledky, pokud chce mít šanci se dostat do F1.

„Myslím, že si Mick určitě vede dobře a daří se mu více než vloni,“ řekl Binotto pro Autosport.

„Bylo to pro něj důležité v jeho druhém ročníku ve F2 a ukazuje pokrok.“

„Myslím, že od začátku sezóny ukazuje pokrok. Měl několik situací, kdy ho potkala smůla, ale když se podíváte na jeho výsledky v Maďarsku, vedl si dobře. Mick postupuje, což je důležité.“

„Pokud jde o příští rok, myslím, že je na rozhodnutí opravdu příliš brzy. Jsme k němu féroví a říkáme to jasně. Jeho celkový výkon v šampionátu bude důležitý.“

Binotto uvedl, že Schumacher musí pokračovat v tom, co dělá a Ferrari pak rozhodne později v průběhu roku. 

Ferrari by mělo mít možnost umístit jezdce v Alfě Romeo. Nyní tuto sedačku zaujímá Antonio Giovinazzi. 

Další článek: Formule 1 potvrdila Imolu, Algarve a Nürburgring. Na americký kontinent se nepodívá

Témata článku: , ,