Schumacher měl technický problém, ušetřil tak alespoň měkčí pneumatiky

Michael Schumacher se dnes kvůli technickému problému nedokázal dostat do třetí části kvalifikace a do zítřejšího závodu odstartuje ze dvanáctého místa. Nico Rosberg skončil na místě sedmém.
Schumacher měl technický problém, ušetřil tak alespoň měkčí pneumatiky

Na konci druhé části kvalifikace vyjel Michael Schumacher z boxů, aby ještě napravil svůj čas. Během několika sekund však ucítil silné vibrace na svém autě, ty mu znemožnily zajet další měřené kolo. Sedminásobný mistra světa tak neprošel do třetí části kvalifikace a zítra odstartuje ze dvanáctého místa. Díky nešťastné poruše alespoň Schumacherovi do zítřejšího závodu zbývají dvě úplně nové sady super měkkých (červených) pneumatik.

"Začal bych pozitivy dnešní kvalifikace, ušetřil jsem dvě sady měkčích pneumatik, což je vždy užitečné, " říká německý pilot. "Na druhou stranu to, co se stalo, byla velká škoda. V Q1 bylo všechno v pořádku. Kvůli tomu, co se dá od pneumatik za normálních podmínek očekávat, bylo jasně odůvodnitelné vyjet v Q2 jen jednou. Když jsem opouštěl boxy, bohužel jsem zjistil, že něco není v pořádku. Cítil jsem před sebou vibrace. Jediné, co nám pak zbývalo, bylo čekat, jestli bude ta mezera dostatečná, abych se udržel v top desítce. To se ale nestalo, " zakončuje své prohlášení Schumacher.

Týmový kolega Nico Rosberg  je oproti tomu nadšený ze svého dnešního výsledku: "Jsem dneškem opravdu potěšen. Najít správné nastavení pro kvalifikaci a pro závod je vždycky kompromis, obzvláště pak v takto limitovaných suchých jízdách. Jsem rád, že se nám podařilo ušetřit jednu sadu měkčích pneumatik. Zítra bude velmi obtížné chytit někoho z těch šesti TOP jezdců, ale doufám, že dobře odstartuju a třeba tak získám nějakou pozici.  Z pohledu pneumatik to bude zajímavý závod se spoustou pit stopů. Věřím, že naši hoši zítra opět odvedou skvělou práci při zastávkách v boxech."

Diskuze (15) Další článek: Druhé místo je víc, než jsme čekali, říká Vettel