Schumacher měl opět trable se zadním křídlem

Sedminásobný světový šampion se tím pádem bude muset prokousávat z hloubi pole. To Rosbergovi se dařilo o poznání lépe a vystartuje z lichotivé čtvrté pozice.
Schumacher měl opět trable se zadním křídlem

Nicovi Rosbergovi se potřetí za sebou podařilo dostat do třetí části kvalifikace. Dnešní výsledek je zatím jednoznačně jeho nejlepším umístěním v dosavadním průběhu sezony. Postaví se do druhé řady, vedle Lewise Hamiltona.

"S naším výkonem jsem spokojený, byl to pro nás dobrý den. Je jasné, že se nám podařilo vůz vylepšit. Velmi mě těší, že se lidé v továrně mohou těšit z výsledků své práce. Stále sice ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale alespoň jsme snížili svou ztrátu na ty vpředu. Také jsme hodně zapracovali na závodní rychlosti, takže máme velkou šanci na úspěšný závod," řekl spokojený Rosberg.

Michael Schumacher chtěl zamířit výše, ovšem technické problémy ve druhé části kvalifikace ho nepustily dále jak na čtrnácté místo, tedy hluboko pod současný poteciál vozu.

"Je to velká škoda, neboť jsme tento víkend prokazovali, že jsme se jako tým velmi zlepšili. Nico to svým čtvrtým místem, jež bylo naším realistickým cílem, jenom potvrdil. Ve druhé části kvalifikace se mi nedařilo dát dohromady perfektní kolo, při brzdění do čtrnácté zatáčky se navíc ukázalo, že opět špatně funguje zadní křídlo. Pochopitelně doufám, že se nám vydaří start a budeme mít dobrou závodní rychlost, abychom mohli získat nějaké body," prohlásil Schumacher.

Další článek: Vettel suverénní, Webber na tvrdších gumách nepostoupil do druhé části

10:17 | Hodně se diskutuje o možnosti, že bychom mohli vidět Alonsa ve F1 už letos. Je spíše nepravděpodobné, že by nahradil Ricciarda v závodech, ale mohl by absolvovat páteční tréninky. S ohledem na stabilitu pravidel by to dávalo smysl.
16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
7. července | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10