Schumacher měl opět technické problémy, tentokrát je na vině KERS

Pilot Mercedesu sice postoupil do třetí části kvalifikace, v té ale nezaznamenal žádný měřený čas, a tak do zítřejšího závodu odstartuje z desátého místa.
Schumacher měl opět technické problémy, tentokrát je na vině KERS

Schumacher nejdříve zkusil své štěstí na tvrdé směsi pneumatik. Své měřené kolo ale vzdal a zamířil zpět do boxů. S tvrdou směsí by ovšem stejně mohl jen s obtížemi pomýšlet na lepší jak desátou příčku.

"Ve třetí části kvalifikace mi bohužel nefungoval KERS. Zareagovali jsme ale nejlepším možným způsobem. Rozhodli jsme se vyjet na primární směsi, abychom byli schopní pružně reagovat, kdyby ostatní udělali to samé. Jelikož tomu tak nebylo, zajeli jsme zpět do boxů, aniž bychom si připsali čas. Můžeme si na zítřek svobodně zvolit svou strategii.

Doufám, že se mi opět povede start a posunu se o několik pozic kupředu. S DRS a KERSem je předjíždění možné i v Barceloně. Je důležité se svědomitě starat o pneumatiky a mně ještě zbývá jedna čerstvá navíc. Rozhodně se toho pokusím patřičně využít," řekl Schumi.

Nico Rosberg si oproti Turecku pohoršil a odstartuje sedmý. Údajně se jedná o důsledek odlišné strategie týmu.

"Vzhledem k tomu, jak jsme k tomuto víkendu přistoupili, se dalo očekávat, že se v kvalifikaci budeme trochu trápit. Sedmé místo ale pro mě není zklamáním. Věřím, že můžeme být lepší než v Istanbulu. Mám v záloze jednu sadu čerstvých pneumatik, což se bude hodit. Doufám, že se správnou strategií se posuneme dopředu," prohlásil Rosberg.

Další článek: Webber letos poprvé vyhrál kvalifikaci, Vettela zlobil KERS