Schumacher má vlastní mobilní aplikace: emoji a virtuální muzeum

Při příležitosti padesátin Michaela Schumachera vydala Nadace Keep Fighting dvě oficiální mobilní aplikace.

Při příležitosti padesátin Michaela Schumachera byly uvolněny dvě oficiální aplikace: Schumacher. The Official App a Schumoji.

První aplikace je virtuálním muzeem a je zdarma. Druhá aplikace nabízí emoji s motivem sedminásobného mistra světa a zaplatíte za ní asi 25 Kč.

Obě aplikace jsou k dispozici pro systémy Android a iOs.

Virtuální muzeum Schumachera

Vyzkoušeli jsme aplikaci pro iOS. Vše běží bez problémů, ale připravte se, že velikost aplikace je téměř 750 MB.

Aplikace má několik částí. Na úvodní obrazovce najdete odkazy na nadaci a druhou aplikaci Schumoji. Část Racing bude k dispozici teprve později v průběhu roku a podle popisu se asi máme na co těšit.

30 let od debutu Michaela Schumachera ve F1. Připomeňte si jeho kariéru

30 let od debutu Michaela Schumachera ve F1. Připomeňte si jeho kariéru

V části The Champion naleznete virtuální prohlídku po motokárové dráze v Karpenu nedaleko Kolína nad Rýnem. Právě zde bratři Schumacherové začali se závoděním. Je to trochu symbolické, protože motokárová trať bude kvůli těžbě uhlí uzavřena. Ralf Schumacher před rokem potvrdil, že se rodina nedohodla s RWE na náhradní lokalitě, takže nová motokárová trať nevznikne.

V dané části aplikace dále najdete rozhovory se Schumacherem a pěkné přehledy. V části F1 Race Tracks jsou všechny okruhy F1, na kterých Schumacher závodil. Nechybí mapa okruhu, stručná charakteristika a zejména výsledky Schumachera v jednotlivých letech.

Important F1 Records nabízí pěkný přehled Schumacherových rekordů. Další statistiky jsou v části F1 Statistics.

Poslední částí aplikace je Michael Schumacher Private Collection. Věnuje se samozřejmě výstavě Schumachera v Kolíně nad Rýnem.

V Kolíně nad Rýnem byla otevřena výstava věnovaná Michaelu Schumacherovi

V Kolíně nad Rýnem byla otevřena výstava věnovaná Michaelu Schumacherovi

Hned v úvodu najdete virtuální prohlídku výstavy. Zajímavé jsou ale i další dvě části. Ve Friends and Rivals najdete krátká videa s různými osobnostmi z Schumacherovy kariéry. Nechybí Luca di Montezemolo, Jacques Villeneuve, Sebastian Vettel, Jean Todt, Stefano Domenicali, Kimi Räikkönen, Fernando Alonso a další.

U části Cars in the exhibition asi zaplesá srdce nejednoho fanouška. Najdete tam přehled Schumacherových vozů ve F1. Každý vůz si můžete prohlédnout ze všech stran, podívat se na jeho stručnou specifikaci a historii a zejména si poslechnout jeho zvuk! 

Celkové hodnocení

Ještě si musíme počkat na část Racing. Už dnes lze říci, že aplikace je celkově graficky povedená, rychlá a stabilní.

Vytknout ji můžeme snad jen absenci trochu podrobnějších statistik (například přehled všech vítězství, grafy apod.). U vozů Ferrari ze zlaté Schumacherovy éry chybí loga Marlboro. Co si budeme nalhávat, vozy z té doby a loga tabákových společností voní tak trochu nostalgií. Je škoda, že v aplikaci chybí. 

Další článek: McLaren představí nový vůz na Valentýna